تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت یکی از روشهای جوانسازی به صورت است این امر باعث بالا رفتن و سفت شدن بافت ها ی پوست شما می شود اما اگر حجمی از پوست شما به دلیل پیری کاهش یافته است می توانید از روشهای جوانسازی پوست استفاده کنید یکی از این روشها تزریق به صورت است.

 

 

تزریق چربی به صورت

 

 

باید گفت که تزریق  به صورت  یکی از ایمن ترین روش های زیبایی است .و می توان گفت که  تزریق به صورت اقدام مهمی برای جوان سازی صورت است که یک روش غیرتهاجمی و ایمن است.

تزریق چربی به صورت چگونه انجام می شود

تزریق  به صورت  روش سریع و آسان برای جوانسازی پوست است .نحوه انجام آن به صورت به این گونه است که در ابتدای کار پزشک محلهایی که قرار است تزریق انجام شود را مشخص می کند.

تزریق چربی برای بیشتر افراد با بی حسی موضعی و به شکل سرپايی انجام می گيرد. در تزریق به صورت بخيه ای استفاده نمی شود و چربی به وسيله سوزن درمحل مورد نظر تزريق می گردد.

البته بهتر است این را بدانید که تزریق بر خلاف تزریق ژل خطرجابجائی و آلرژی برای بدن ندارد چون پزشک از چربی بدن خود فرد استفاده می کند ودرحقیقت  از یک جای بدن فرد برداشته شده و به جای دیگرآن انتقال داده می شود. در شرایط استریل این روش هیچگونه خطرعفونت یا انتقال بیماری ندارد چون از خود فرد گرفته می شود.

پزشک  برای تزریق  به صورت بیشتر ازچربی های نواحي مقاوم به رژيم و ورزش مثل پهلو ها، شكم،‌ باسن استفاده می کند در نتیجه اين چربی پس از تزريق در قسمت هایی مثل صورت به آسانی با رژيم و يا ورزش آب نخواهد شد .

کاربردهای تزریق چربی به صورت

پر کاربردترین استفاده از تزریق چربی، تزریق آن به قسمتهای مختلف صورت است که برای دستیابی به اهداف گوناگون انجام می شود مهمترین کاربردهای تزریق  به صورت به شرح زیر لیست کرد:

-رفع خط خنده و اخم

-حجیم کردن لب ها

-حجیم کردن گونه ها

-رفع مشکلات و فرم دهی به چانه

-رفع چین و چروک صورت

تزریق چربی به لب چیست

-اصلاح جای زخم، فرو رفتگی ها صورت

-زاویه دار کردن فک تحتانی

-صورت کشیده را بصورت گرد دراوردن

-پر کردن گودرفتگی چشمها

ماندگاری و دوام  تزریق چربی

درمورد ماندگاری و دوام  چربی تزریق شده باید گفت که ماندگاری  چربی بیشتر به تکنیک های که قرار است تزریق  انجام شود بستگی دارد.نواحی در بدن که کمترین تحرک و بالاترین خون رسانی را دارد بیشترین ماندگاری را برای فرد به همراه دارد.حداکثر ماندگاری درنواحی پیشانی، زیر چشم، گونه و پشت دست  بیشترین ماندگاری را برای فرد دارد. اما ماندگاری  در ناحیه لب و خط اخم  کمتر می باشد.

مزایای تزریق چربی به صورت

-مزيت تزریق  به صورت نسبت به دیگر روشها بیشتر است .یکی از مهمترین مزیت های آن استفاده چربی از خود بدن فرد است پزشک شما می تواند هرحجمي كه بخواهد چربی را از بدن فرد برداشت کند.

-از مزيت مهم ديگر تزریق  به  صورت نسبت به دیگرروشها دراین است که این تزریق بسيار نرمال به نظرمي رسد در صورتی که ژل و يا پروتز خیلی طبیعی نمی باشد و قابل تشخيص است كه چیزی در صورت وجود  دارد.

-همچنین امكان ايجاد عفونت تزریق  به صورت نسبت به روشهای دیگر کمتر است.

-ايجاد آلرژی كه در ژل ها شايعه است در تزریق چربی وجود ندارد وازمزيت های مهم تزریق  به صورت است.

نتایج  تزریق چربی به صورت

نتايج  حاصل از تزريق  به صورت همان گونه که در بالا اشاره شد بستگی به تكنيک و مهارت  پزشک دارد و اگر این روش به درستی انجام نشود چربی برای مدت چند هفته بيشتردر بدن باقی نمی ماند بنابراین می توان گفت که نتایج تزریق چربی در صورت به تکنیک انجام و مهارت پزشک بستگی دارد و اگر فرد این تزریق را به درستی انجام ندهد چربی فقط برای مدت ۲ تا ۳ هفته بیشتر دوام  نمی آوردو جذب بدن شما می شود پس سعی کنید تزریق چربی را نزد متخصص پوست ومو در تهران انجام دهید.

نکات مهم که قبل از تزریق چربی باید رعایت کنید

نکاتی که باید قبل از عمل رعایت کنید این است که حتما باید با پزشک خود جلسه  مشاوره داشته باشید و در صورت داشتن بیماری خاص با پزشک خود مشورت کنید زیرا پزشک با توجه به معاینه و سابقه بیماری ها شما دستورات لازم را ارائه می دهد.اما چند نکته مهم را قبل از تزریق چربی به صورت رعایت کنید:

– قبل و بعد از عمل  بدن خود رامرطوب نگه دارید.

– شش هفته قبل از عمل سیگار نکشید.

-از مصرف آسپیرین، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند آدویل، موترین و آلیو و رژیم های غذایی حاوی ویتامین و داروهای هومیوپاتی اجتناب کنید زیرا این مواد خونریزی را در افراد افزایش می دهد.

مزیت تزریق چربی به صورت

آیا تزریق چربی به صورت درد دارد ؟

به طور کلی تزریق چربی  درد کمتری نسبت به تزریق در باسن و سینه دارد. آن هم به این علت است که میزان چربی کمتری به صورت تزریق می شود. اما در هر شرایطی استفاده از مسکن های خوراکی و تزریقی موجب کنترل کامل درد می شود. در نتیجه می توان گفت تزریق  به صورت درد غیرقابل تحمل و سختی ندارد.

از چه مناطقی از بدن چربی برداشته می شود

محل مناسب برداشتن چربی در افراد مختلف متفاوت می باشد . اما همن طور که در بالا اشاره شد چربی هایی که به رژیم غذایی مقاوم هستند بهترین گزینه برای تزریق چربی هستند. به طور کلی تقریبا می توان گفت که از چربی زیر پوستی تمام مناطق بدن برای این منظورمی توان استفاده کرد. پهلو ها، ران ها، کنار زانو و زیر شکم معمولا چربی مقاوم نسبت به رژیم غذایی  هستند.

چند جلسه تزریق چربی به صورت باید انجام دهیم

باید گفت که تزریق  در هر ناحیه از بدن به جلسات مختلفی نیاز دارد در مورد تزریق های محدود مثل تزریق لب، ممکن است یک مرتبه تزریق کافی باشد. اما در موارد گسترده تر برای این که به نتیجه دلخواه برسید معمولا باید ۲ الی ۴ بار تزریق انجام دهید. برخی از پزشکان، بار اولی که چربی را لیپوساکشن می کنند، مازاد مورد نیاز را نگه می دارند تا در تزریق های بعدی استفاده کنند. اما برخی نیز در هر بار تزریق از چربی جدید استفاده می کنند.

معایب تزریق چربی به صورت

تزریق چربی  مانند هر روش جوانسازی دارای معایبی است اما اگر تزریق چربی توسط بهترین متخصص پوست ومو درتهران انجام شود کمترین عارضه را برای فرد دارد در اینجا به برخی از معایب تزریق چربی به صورت اشاره شده است.

تورم

یکی از عوارض مهم تزریق چربی به صورت تورم در ناحیه تزریق و ناحیه برداشت چربی است. البته بیشتر تورم ها درچند هفته اول برطرف می شود.

 

 

نحوه تزریق چربی به صورت

کبودی

کبودی هم در محل تزریق چربی و هم در محل برداشت چربی دیده می شود. در اغلب موارد در ناحیه تزریق ظرف یک هفته برطرف می شود.

در آخر باید گفت که تزریق چربی به صورت از سالها پیش مورد توجه بوده است اما بدلیل روش هایی که در چند سال اخیرا در نحوه انجام این عمل بکار گرفته شده است این روش ماندگاری ودوام بسیارطولانی نسبت به تزریق ژل وجراحی کشیدن پوست دارد که عوارض نسبتا زیادی هم برخوردار است یه همین دلیل بین پزشکان و بیماران در چند سال اخیر محبوبیت چند برابرداشته است.

 

 

بعداز تزریق چربی  این نکات را جدی بگیرید

 

بعد از تزریق  برای جلوگیری از بروز عفونت، نیاز است زیر نظر پزشک برای مدت چند روز از آنتی بیوتیک استفاده کنید.

همچنین بعد از تزریق  نباید چند روز به محل تزریق دست زده شود چرا که ممکن است چربی تکان بخورد. همچنین توصیه میشود که از وارد کردن فشار زیاد به محل تزریق به مدت ۷ تا۱۰ روز ونیز ازفعالیت سنگین، ورزش شدید و خم شدن تا چند هفته پرهیز کند.

 

به علاوه در سه هفته ی اوّل تزریق، از قرار گرفتن طولانی مدت در آفتاب، استفاده از فضاهای گرم (سونای خشک و بخار) و حمام های طولانی مدت شدیدا بپرهیزید.

 

به طور کلی توصیه می شود از روش تزریق  در سنین بالاتر استفاده شود. حتی افرادی که صورت لاغری دارند و قصددارند با این روش تا حدودی این مشکل خود را برطرف کنند توصیه می شود در سنین پایین از انجام این کار پرهیز کنید.

 

در تزریق  درست است که چربی از بدن خود فرد استفاده  می شود و احتمال بروز آلرژی در این روش بسیار کاهش پیدا می کند اما بهتر است سن تزریق با پزشک معالج چک شود.

 

روش تزریق چربی نسیت به روشهای دیگر با دوام بیشتری است دوام چربی از فیلرهای هیالورو نیک اسید بیشتر است. همچنین چون بدون بیهوشی انجام می شود می تواند یکی از روش های جوانسازی با کمترین عارضه های احتمالی باشد. در آخر بهتر است بدانید که گاهی اوقات برای حصول نتایج ماندگارتر نیاز به چند جلسه تزریق چربی داریم.

 

در بعضی از بیماران اثرات تزریق  برای مدت یک سال یا بیشتر باقی می ماند اما معمولا چربی به آهستگی توسط بدن جذب می شود.

 

 

دکتر محمدرضا کیانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *