تزریق چربی به لب

تزریق چربی به لب

تزریق چربی به لب

تزریق چربی به لب روشی است که به کمک آن  شما می توانید لب‌ها ی خود را برجسته‌تر و شاداب‌ترکنید  وشما همچنین می توانید این تزریق را به برروی دولب یا بر روی لب بالایی یا لب پایینی انجام دهید.

همان گونه که می دانید لب‌ها از مهم‌ترین اجزای صورت هر فرد می باشد . شما با بزرگ و برجسته کردن لب ها می توانید مشکلاتی مانند باریک بودن لب بالایی و یا کم بودن حجم لب پایین را برطرف کنید.

تزریق چربی به لب

در تزریق چربی همیشه این  احتمال  وجود دارد درصدی از چربی تزریق شده توسط بدن شما پس زده شود. نتایج حاصل از تزریق چربی به لب  از چند ماه تا دو سال در فرد متغییر است.

چربی لازم برای تزریق از چه قسمتهای بدن است

برای تزریق چربی به لب محل مناسب برداشتن چربی  در افراد مختلف متفاوت  می باشد اما به طور کلی می توان گفت که چربی هایی که به رژیم غذایی مقاوم هستند گزینه خوبی برای تزریق چربی لب می باشد. قسمت های خارجی ران و باسن  چربی مناسب برای این تزریق را دارند.

اما به طور کلی می توان گفت که چربی زیر پوستی تمام مناطق بدن به این منظور استفاده می شود. پهلو ها، ران ها، کنار زانو و زیر شکم معمولا چربی مقاوم تری نسبت به رژیم غذایی دارندبنابراین برای تزریق مناسب است.

دلایل  تزریق چربی لب چیست

افراد برای انجام تزریق چربی لب هدفها و دلایل  مختلفی دارند  که در اینجا یه برخی از ِآنها اشاره شده است.

-یکی از دلایل تزریق چربی لب جوان سازی و پر کردن چربی از دست رفته لب می باشد.

– برجسته کردن لب ها و رسيدن به فرمی جذاب یکی دیگر از دلایل تزریق چربی به لب می باشد تزريق چربی در لايه های سطحی تر لب بيشتربه فرم دهی لب کمک می کند همین طور تزريق در لايه های عمیق تر به جوان سازی لب کمک می کند.

البته به این نکته توجه داشته باشید که تزريق چربی درعضله مدور لب روش خوبی نیست زیرا باعث تورم د رعضله عمقی لب می شود و لبها بدون هيچ جذابيتی صرفاً موجب کلفت تر شدن و پهن تر شدن لبها می شود .

نحوه تزریق چربی به لب

افراد مناسب تزریق چربی چه کسانی هستند

تزريق چربی به لب، مناسب  افرادی است  که به دليل بالا رفتن سن و ظهور علائم پیری در صورت، دچار کم شدن حجم لبها و چروکيدگی در این ناحيه شده اند.همچنین تزریق چربی مناسب افرادی است که  داوطلب پر بودن بيشتر لبها و جذابيت آن هستند

همان گونه که می دانید با بالا رفتن سن ، نواحی عمقی لب حجم کمتری پیدا می کند و، به تدريج عضله مدور لب به سمت بافتهای سطحی تری که قرمزی لب را ايجاد می کند نزديک ترمی شود  ، در نتيجه لب پايين به سمت داخل تمایل پیدا می کند و لب بالا هم برجستگی خود را از دست  می دهد و دچار باريک شدگی  لب ها می شود.

اما این نکته قابل ذکر است که بهترين کانديد های تزريق چربی لب ، افرادی هستند که در جوانی لبهای پری دارند. این افرادبا تزریق چربی لب و بازگرداندن حجم لب ظاهری جوان تر و شاداب تری برايشان به ارمغان می آید.

افرادی که از قبل تزریق  نیز لبهای پروجذابی ندارند برای تزریق چربی خیلی مناسب نیستند.برای ايجاد يک لب جذاب ، تزريق چربی لب باید در بخش هايی از لب انجام گيرد که به لب پری بيشتری ببخشد.چنين تغييری نيازمند دقت خاص وشناخت لبها و بافتهای مرتبط اطراف است.

مزیت تزربق چربی به لب

البته انتخاب بهترین روش برای تزریق به لب معمولا توسط جراح پلاستیک صورت می گیرد چراکه جراح با توجه به ویژگی های ظاهری و سلامتی شما را ارزیابی می کند و با توجه به تخصص خود روش مناسبی را به شما پیشنهاد می دهد.

نکاتی که در تزريق چربی لب باید بدانید

-به دلیل پر خون بودن ونرمی بافت لب، بعد از تزریق ميزان تورم نسبت به ساير مناطق صورت بيشتر خواهد بود و ممکن است تا ۳هفته تداوم داشته باشد.

-به دليل اینکه  تحرک لبها نسبت به ساير قسمتهای صورت بیشتر است ، ميزان ماندگاری چربی در اين بافت کمتر است و به همين دليل ممکن است فرد نياز به تزريق مجدد داشته باشد. با وجود نتایج حاصل از تزریق و فرم طبيعی و جذاب لب به گونه ای است که داوطلبان اين تزريق روز به روز بيشتر می شوند.

– برای زیباسازی وجوانسازی بیشتر لب ها تزريق چربی در نواحی اطراف لبها مثل گوشه لب، خط خنده ، ناحيه گونه روی حفره دهان ومحدوده زير لب به سمت چانه ضروری است.

-در عين حال قبل از تزریق چربی لب بايد به ساير ساختارهای حياتی بدن نظير شريان و وريد صورت، غده بنا گوشی و غدد ديگر بزاقی در ناحيه، دقت کافی داشته باشید تا سلامت فدای زيبايی نشود.

نحوه  تزریق چربی به لب

قبل ازتزریق چربی  سعی کنید اقدامات لازم را انجام دهید و به توصیه های بهترین متخصص پوست ومو در تهران  در این باره عمل کنید. اگر سیگارمصرف می کنید  باید سیگار را  به مدت ۲ ماه قبل از عمل ترک کنید واگر  از داروی خاصی استفاده می کنید پزشک خود را مطلع سازید. استفاده از آسپرین ها ، و داروهای ضد التهابی و یا بعضی از داروهای گیاهی باعث رقیق شدن خون وافزایش خونریزی می شود.

دلایل تزریق چربی به لب

در تزریق چربی به لب معمولا متخصص پوست و مودر تهران  چربی مورد نیازرا از ناحیه ای از بدن به روش لیپوساکشن برداشت می کند و پس از آماده سازی چربی به لب تزریق می کند. در این روش از آنجایی که از چربی بدن خود فرد استفاده می شود نتایج بسیار طبیعی می باشد و واکنش های آلرژیکی به حداقل می رسد.

هزینه و قیمت تزریق چربی به لب

هزینه تزریق چربی به لب بستگی به فاکتورهایی مثل مقدار چربی انتقال یافته و مورد نیاز برای تزریق  و اصلاحات  انجام شده بر روی بافت های چربی  می باشد درمان از طریق انتقال چربی و هزینه تزریق چربی به لب کمتر از سایر درمان های حجم دهنده و چاق شدن صورت است تزریق چربی به صورت یک روش جوانسازی ایمن با ماندگاری طولانی است که  نتایج و اثرات چشمگیر برای فرد به همراه دارد  همچنین میزان قیمت پروتز لب و گونه براساس نوع جراح و میانگین هزینه برای پروتز متفاوت می باشد.

 

 

مراقبتهای لازم بعد از تزریق چربی 

-بعد ازتزریق چربی  به لب  محل برداشت چربى را با باند کشى ویا گن برای دوهفته ،محکم بسته می شود.

– بعد از تزریق به مدت یک هفته ازوارد کردن فشارزیاد به محل تزریق جلوگیری کنید تا چربی ها جا به جا نشود .

-محل تزریق چربی و محلی که چربی از آن گرفته شده است برای مدتی دچار کبودی، تورم و درد شود. این حالت طبیعی است و به تدریج در طی چند روز تا چند هفته برطرف می شود.

– درهفته های اوّل تزریق، به مدت طولانی درمقابل آفتاب قرار نگیرید وازسونای خشک و بخارو حمام های طولانی مدت پرهیز می کند.

-درسه روزاول از کمپرس سرد درمحل تزریق محلی که چربی ازآن گرفته شده است قرار دهید ،سپس بر روی آن کمپرس گرم قراردهید تا کبودی و ورم  کمترشود.

تزریق چربی به لب

– استفاده از نمک را تا حد ممکن محدود کنید تا ورم بدن شما کمتر شود.

– از روز دوم می توانید حمام کنید اما مناطقی که تزریق شده است را می توانید ماساژ ندهید.

– بعد ازتزریق چربی به هد نقطه از بدن شروع به راه رفتن کنید و آرام حرکت کنید که هم از لخته شدن خون در پاها جلوگیرى شود وهم تورم صورت کم شود اما به مدت چند هفته از انجام ورزش شدید خودداری کنید.

-بعد ازتزریق لازم نیست بخیه وپانسمان  خود را بکشید زیرا درمحل تزریق چربی بخیه زده نمی شود.

– یک روزبعد از تزریق چربی شما از کرم ضدآفتاب استفاده کنید و آرایش محا مورد نظر مانعی ندارد.

– داروهای که پزشک برای شما تجویز می کند را تا آخر مصرف کنید.

 

 

مدت زمان لازم برای تزریق چربی لب

تزریق چربی به لب با هدف جوانسازی پوست لب و برجسته نمودن این عضو چهره طی یک جلسه ی سه ساعته انجام می شود. طولانی بودن زمان لازم برای تزریق چربی به لب ها به دلیل آماده سازی چربی مورد نظر می باشد ، زیرا پس خارج کردن چربی از بدن ، باید آن را از ناخالصی های موجود جدا کرده و آماده ی تزریق نمود .

تزریق چربی

پس از این مرحله ، توسط سوزن های ریز یا لوله ی کانولا ، چربی به لب ها با بیحسی موضعی تزریق می گردد .از آنجایی که تزریق چربی یک عمل عمیق‌تر است، طبیعتاً انجام آن نسبت به تزریق ژل پرهزینه‌تر خواهد بود و  بااین‌حال، نتایج تزریق چربی برای مدت طولانی‌تری باقی می‌مانند چرا که چربی در نقاطی که تزریق شده است باقی خواهد ماند تا زمانی که بدن آن را جذب کند.

دکتر محمد رضا کیانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *