تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه  یکی از جراحی های زیبایی وجوانسازی پوست محسوب می شود که بیشتر خانم ها برای فرم دادن و چاقی صورت از این روش زیبایی استفاده می کنند. همان گونه که می دانید گونه های لاغر، چهره شما را مسن وخسته نشان می دهد.

برجستگی استخوان‌های گونه به طور طبیعی باعث زیبایی صورت شما می شود. بسیاری از افراد به ویژه خانم ها  برجستگی استخوان‌‌های گونه را  دوست دارند زیرا یکی ار  نشانه‌ های زیبایی آنها است.

تزریق چربی به گونه

 

افزایش سن و کاهش وزن می‌تواند ظاهرزیبا و جوان گونه‌ های شما را تحت تاثیر قرار دهد و ظاهر شما را لاغر و خسته نشان دهد. اما شما با تزریق چربی به گونه می‌توانید حجم از دست رفته رادر این قسمت صورت خود  بازگردانید، در حقیقت تزریق چربی به گونه برجستگی استخوان گونه را افزایش می دهد و خطوط صورت و تقارن آن را بهبود می بخشد.

 

 

دلایل انجام تزریق چربی به گونه

-برای رفع شلی پوست صورت

-اصلاح حالت گونه ها و در نتیجه ایجاد چهره ای متعادل‌تربرای فرد

-برای جوانسازی صورت و گونه‌هایی که به دلیل افزایش سن به سمت پایین  کشیده شده است

برای اینکه بهترین نتایج ممکن را از تزریق چربی بدست ‌آورید، گونه گذاری باید توسط متخصص پوست ومو در تهران انجام شود که دید دقیق ودرک درستی ازنحوه ایجاد تغییرات در چهره فرد دارد که می تواند ویژگی‌های چهره شما را در عین طبیعی بودن تکمیل کند.

 

 

 

بهترین کاندیدا برای تزریق چربی به گونه

افردی بهترین کاندیدا برای تزریق چربی به گونه هستند که صورت و گونه هایی لاغر و فاقد حجم دارند و قصد دارند در سریع ترین زمان ممکن با روشی ایمن حجم نواحی گونه شما را افزایش دهند و به دنبال آن زیبایی چهره شان افزایش یابد.

 

مراحل تزریق چربی در گونه

-این روش به صورت سرپایی برای شما انجام می شود.

– در ابتدا پزشک شما از قسمت هایی از بدن مانند شکم و ران چربی مورد نیاز را برمی دارد.

-سپس چربی  که از بدن شما می گیرد تصفیه می کند به طوری که مایعی زردرنگ و شفاف به دست آید.

در آخر بهترین متخصص پوست و مو در تهران با استفاده از ابزاری به نام کانولا این چربی را به گونه ها ی شما تزریق می نماید.

شما پس از تزریق چربی   می توانید نتیجه آن را مشاهده  کنید و بیمار می تواند پس از انجام تزریق چربی به فعالیت روزمره خود بپردازد.

 

 

تزریق چربی به گونه

محل برداشت چربی از بدن

پزشک شما چربی های مورد نیاز برای تزریق را از چربی های  اضافه بدن فرد و از طریق ساکشن ویا با تزریق سرم  چربی مورد نیاز را جمع آوری می کند.

پزشک  چربی مورد نیاز برای تزریق را می تواند  از قسمت هایی مختلف بدن بدست آورد اما چربی مناسب برای چربی بهتر است از قسمتهایی از بدن برداشته شود که به رژیم مقاومت نشان می دهد بهترین محل برای برداشت چربی

-باسن

-ران ها

-شکم است.

مزایا تزریق چربی به گونه

-یکی از مزیت تزریق چربی به گونه  در این است که این روش از  روش های زیباسازی و جوانسازی پوست است.

– این روش باعث افزایش حجم گونه می گردد

– باعث بهبود برآمدگی در قسمت استخوان گونه ها می شود.

-باعث تقارن در صورت  فرد نیز می گردد .

-از مزیت های این روش این است که دوام چربی از فیلرهای هیالورو نیک که به صورت تزریق می شود، بیشتر است.

– انجام این کار نیاز به بیهوشی ندارد واز روش های جوانسازی با کمترین عارضه است.

دوره نقاهت تزریق چربی به گونه

بعد ازانجام تزریق به گونه ممکن است مقداری ورم و درد را شما در این تزریق احساس کنید .این تورم طبیعی است که بعد از چند روز برطرف خواهد شد. و بیماران بعد از انجام تزریق می توانند به فعالیت های روزانه خود بازگردند .

از انجام آرایش تا ۱۲ ساعت بعد از تزریق همچنین از سونا و حمام بخار در چند روز اول پرهیز کنید.

عوارض تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه  معمولا بدون عارضه می باشد و نیاز به استراحت ندارد . اما ممکن است بعد از تزریق این عارضه هارا داشته باشید

-ایجاد تورم ،

-ممکن است در هنگام تزریق کمی دردرا احساس کنید.

-برخی افراد ممکن است دچار عفونت شوند . اما اگر این روش تحت نظر متخصص پوست ومو در تهران انجام بگیرد احتمال ابتلا به آن به شدت کاهش می یابد .

– احتمال دارد چربی زیر پوست جا به جا شود . که دراین حالت نیاز به عمل های بیشتری دارید.

مراقبت های پس از تزریق چربی به گونه

پس از تزریق چربی به گونه نیاز است از کمپرس سرد در چند روز اول استفاده شود تا تورم در این ناحیه هرچه سریعتر برطرف گردد.

– تا ۱۲ ساعت از آرایش کردن گونه ها پرهیز کنید.

-همچنین پس از تزریق چربی فرد باید تا چند روز در معرض آفتاب به مدت طولانی قرار نگیرد و به مکان هایی مانند سونا و جکوزی نرود.

 

تزریق چربی به گونه

به این نکات در تزریق چربی توجه کنید

 

– برای جلوگیری ازهر گونه عفونت، بهتر است تا مدتی تحت نظر پزشک باشید واز آنتی بیوتیک های تجویز شده به درستی استفاده کنید. برای جلوگیری هر نوع مشکلی از تزریق چربی نباید چند روز به محل تزریق دست بزنید چرا که ممکن است چربی تکان بخورد.

 

 

– در ناحیه تزریق به گونه نباید هیچ فشاری وارد شودو به مدت یک هفته باید از این کار خوداری شود و در این زمان نباید فعالیت سنگین، ورزش شدید انجام دهید. در سه هفته ی اول تزریق، از قرار گرفتن دراز مدت در آفتاب، استفاده از فضاهای گرم و حمام های طولانی مدت پرهیزکنید.

-بهتر است چربی از بدن خود فرد برداشته شود زیرا بروز آلرژی در این روش نسبت به روشهای دیگر بسیار کم است

اثرات تزریق چربی به گونه

 

بیشتر افرادی که  تزریق چربی انجام داده اند از نتایج  این روش جوانسازی رضایت دارند در بسیاری از افراد تزریق چربی به صورت می تواند چین و چروک وافتادگی صورت را نیزتا حد زیادی برطرف کند اما این را بدانید که تزریق چربی باعث بهبود چین و چروک اسکارها، گونه های فرو رفته و لب های کوچک در همه بیماران نخواهد شد.

تاثیر تزریق چربی به مدت یک سال و یا بیشتر دوام دارد اما بعد از مدتی چربی تزریق شده جذب بدن شما خواهد شد، اگر چه میزان جذب در افراد مختلف می تواند متغیرباشد

 

 

تزریق چربی به گونه

نتایج تزریق چربی به گونه

نتیجه تزریق بعد از انجام آن مشخص می شود . مقدار ورم بعد از تزریق طبیعی بوده ولی به طور کلی می توان گفت که طی چند روز بعد از تزریق به طور کامل این تورم  برطرف می شود .و شما می توانید نتایج حاصل از تزریق چربی را ببینید.

 

ماندگاری تزریق چربی گونه چقدر است؟

بطور طبیعی بعد از تزریق چربی حجم اولیه بافت چربی کاهش می یابد که این کاهش از یک فرد به فرد دیگر ممکن است متفاوت باشد و میزان تغیی قابل پیش بینی نیست ولی بر اساس تحقیقات منتشر شده بطور متوسط بعد از ۱۶ ماه ۶۸ درصد از حجم اولیه چربی کاهش می یابد  با این حال ۳۲ درصد باقی مانده تا مدت های طولانی ( تا یک دهه ) ماندگاری داشته است.

البته برای تثبیت و افزایش مجدد حجم  تزریق چربی ۶ تا ۱۲ ماه بعد انجام می شود. بعلاوه با تزریق بیشتر از حد مورد نیاز   می توان حجم دهی مطلوب را بدست آورد.

از آنجا که سلول های چربی حساس هستند حین انتقال ممکن است دچار آسیب شوند که بنابراین برخی از پزشکان بجای ساکشن مکانیکی  از مکش دستی استفاده می کنند تا کمترین زمان  آسیب به سلول های چربی کمک می کند. محل تزریق بر روی ماندگاری تاثیر زیادی دارد بطوری که در نواحی متحرک مثل لب و خط خنده دوام کوتاه تری نسبت به نواحی ثابت مثل زیر چشم ، پیشانی، پشت دست و گونه دارد.

 

تزریق چربی گونه بهتر است یا تزریق ژل

در روش تزریق چربی  سلول های چربی دهنده از خود فرد گرفته شده و به خود فرد پیوند زده می شود بنابراین احتمال ایجاد واکنش های حساسیتی و آلرژی که در پروتز و تزریق ژل وجود دارد در تزریق چربی منتفی است.

علاوه بر این  بافت چربی غنی از سلول های بنیادی است که  علاوه بر پر کردن صورت موجب افزایش  کیفیت ، قوام  و رنگ پوست آن ناحیه  می شود.  بنابراین تزریق چربی یک روش کم عارضه و مطمئن برای جوانسازی ، برجسته سازی و لیفتینگ پوست می باشد.

 

 

آیا بعد از تزریق چربی در گونه، پوست صورت هم تغییر می کند؟

تزریق چربی می تواند  کیفیت و وضعیت پوست صورت فرد را نیز بهیود ببخشد مثلا پوست را نرم و لطیف می کند ولی برای دیدن ابن  تغییرات در سطح پوست صورت زمان لازم است زیرا ۶ ماه طول می کشد تا بتوانید آثار آن را ببینید.

بعد از انتقال چربی ، حتی چین و چروک های صورت هم تا حد زیادی برطرف می شوند و رنگ و ساختار پوست هم بهبود می یابد. در واقع، تزریق چربی تمام ابعاد پوست را جوان تر می سازد. بیمارانی که پوست شلی دارند هم می توانند شاهد سفت تر شدن پوستشان بعد از تزریق چربی باشند.

 

 

دکتر محمدرضا کیانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *