جراحی زاویه سازی فک

جراحی زاویه سازی فک چیست

جراحی زاویه سازی فک از جراحی های زیبایی است که می تواند برروی شکل و ظاهر فرد تاثیرگذار باشد. به طور کلی هر چه فک شما برجسته‌تر و زاویه‌دارترباشد، چهره‌ی شما مردانه‌تر به نظرخواهد آمد.

با این وجود اگرفک شما برجستگی زیادی داشته باشد، فک نسبت به دیگر اجزای صورت شما بزرگ‌تر خواهد بود.همین امر باعث می‌شود صورت شما شکل مربعی شکل پیدا  کند به دلیل این گونه مشکلات افراد به جراحی تمایل بیشتری نشان می دهند. اگراز فک خود راضی نیستید ویا می‌خواهید چهره شما زیباتربه نظر برسد ، جراحی زاویه سازی فک می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

تکنیک های موجود برای جراحی زاویه سازی فک

شما می توانید با تکنیک ها وروشهای زیر زاویه سازی  فک را نیز انجام دهید

-بوتاکس

-لیفت با نخ

تزریق چربی

-تزریق ژل

-پروتز

چه مشکلاتی با جراحی زاویه سازی فک برطرف می شود

در برخی افراد مشکلاتی در ظاهر فک افراد دیده می شود به عنوان مثال در برخی افراد فک بالا جلو است و در برخی نیزفک پایین جلو است.  مواردی هم وجود دارد که فک پایین و چانه رشد نکرده است به همین دلیل پایین صورت خیلی کوچک به نظر می رسد.

همچنین در برخی افرد نیز رشد فک خود را به شکل ناهنجاری فکی نشان می دهد ناهنجاری فک هم برروی شکل صورت اثر می‌گذارد و زیبایی و هارمونی چهره را به هم می‌زند. بنابراین این افراد می تواند با انجام جراحی زاویه سازی فک به راحتی چهره زیبا تری داشته باشند.

جراحی زاویه سازی فک بیشتر برای زیبایی صورت انجام می شود به  عنوان مثال افرادی که فک بالای جلو امده  دارند حتی اگر بینی کوچکی داشته باشند بازهم بینی بزرگ دیده می شود .همچنین باید گفت که فک پایین در زیبایی نیم رخ فرد ثاثیر گذار است.

اقدامات لازم  برای جراحی زاویه سازی فک

-قبل از جراحی  فرد باید از لحاظ بدنی سالم باشد.

-قبل از جراحی تغذیه مناسب داشته باشید ونوشیدن آب کافی را فراموش نکنید زیرا تغذیه مناسب و نوشیدن آبِ به اندازه کافی در روزها و هفته‌های پیش از جراحی باعث عملکردِ مناسبِ سیستم ایمنی بدن می‌شود.

– اگر دارو خاصی مصرف می کنید باید آن را به پزشک خود اطلاع دهید زیرا برخی داروها را باید قبل از جراحی فک قطع نماید.

-قبل از جراحی ، از مصرف سیگار خودداری کنید

نحوه انجام جراحی زاویه سازی فک

جراحی زاویه سازی فک  را شما می توانید به صورت مجزا، یا به همراه دیگر جراحی ها مانند لیفت صورت، پروتز گونه یا چانه انجام دهید . این جراحی را می‌توانید در مطب یا در یک مرکز جراحی نزد متخصص به شکل سر پایی انجام  دهید.معمولاجراحی  با استفاده از داروی بی حسی داخل عروقی انجام می‌شود.

بعد از بی حسی تنها ناحیه مورد نظر بی هوش می شود وفرد هوشیاری خود را از دست نخواهد داد. بعد از بی حسی  پزشک شما برای این کار برشی را در دهان، نزدیک محل قرارگیری پروتزایجاد می کند.

با بالا بردن بافتِ صورت، پروتز را بر روی محل مناسب قرارمی دهد آخرین مرحله بستن برش با بخیه می باشد. اگر جراحی زاویه سازی فک به تنهایی انجام شود، پزشک شما حدود یک تا دو ساعت برای این جراحی زمان لازم دارد. اگر جراحی‌های دیگری هم زمان با این جراحی انجام شود جراحی مدت بیشتری طول می کشد.

پس از جراحی، محل جراحی به مدت چند روز با استفاده از باند بسته خواهد شد  تا عمل جویدن با آن قسمت انجام نشده و فک استراحت کند. بعد از گذشتن حدود یک هفته، بخیه‌ها کشیده می شوند اما بخیه‌های داخل دهان بعد از مدتی خود به خود جذب بدن می شوند .

 

 

جراحی زاویه سازی فک

مراقبت‌های لازم  پس از جراحی زاویه سازی  فک

-تورم بعد از جراحی  فک کاملا طبیعی است . تورم بعد از چند روز خود به خود برطرف می شود در چند روز اول باز کردن دهان برای بیمار به سختی صورت می گیرد.ازکیسه یخ در دو طرف صورت خود استفاده کنید تا این تورم سریعتر برطرف شود .

-رژیم غذایی خاصی برای جراحی زاویه سازی فک وجود ندارد معمولا فرد بعد از جراحی تا چند ساعت به صورت موقتی بی حسی را در فک بالا و یا لب پایین خود احساس خواهد کرد. بنابراین در چند ساعت اول خوردن و آشامیدن ممکن است برای بیمارراحت نباشد.

-تا سه هفته بعد ازجراحی ، از سیگار کشیدن،تف انداختن، استفاده از نی یا مصرف نوشیدنی‌های گازدار پرهیز کنید.

-به مدت سه هفته بعد از جراحی از بلند کردن جسم سنگنین یا فعالیت شدید بدنی پرهیز کنید. فعالیت های خود را در این مدت محدود کنید.

-بعد از جراحی زاویه سازی فک چند روز بعد از جراحی می توانید برخی از فعالیت‌های سبک را در منزل انجام دهید این کار موجب افزایش سرعت بهبودی و ایجاد احساسی خوب در بیمار خواهد شد.

 

 

عوارض جراحی زاویه سازی فک

 زاویه سازی فک اگر به درستی و توسط پزشک ماهر انجام شود عوارضی برای شما نخواهد داشت .با این وجود باید گفت که اگر این کار به درستی انجام نشود امکان دارد پروتز جا به جا شود.

برای کاهش احتمال جا به جایی پروتز، پزشک از شما می خواهد  تا زمان بهبودی کامل، از انجام ورزش‌های سنگین دوری کنید. معمولا، بیمار باید به مدت چهار تا شش هفته از هر نوع برخورد با محل پروتز دوری کند. در برخی موارد دیده شده است پروتز عفونی شده است. اگر چنین اتفاقی رخ داد، جراح باید این  جراحی را مجددا انجام دهد.

 

 

نحوه انجام زاویه سازی فک

هزینه جراحی زاویه سازی فک

هزینه زاویه سازی فک به عوامل مختلفی بستگی دارد زیرا این جراحی شامل استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های مختلف است محلی که  زاویه سازی فک درآن انجام می شود  یکی از عوامل تاثیر گذاربرهزینه است اگرجراحی در بیمارستان انجام شود هزینه زیادی برای فرد دارد همچنین مهارت و تجربه پزشک شما درحین جراحی زاویه سازی فک بی تاثیر نیست  ونقش مهمی در تعیین هزینه جراحی خواهد داشت.

 

معمولاً هزینه پروتز فک و عمل جراحی زیبایی قابل‌توجه است. هزینه عمل زاویه‌دار کردن فک و صورت می‌تواند بسیار متفاوت باشد. هزینه‌ها شما موارد زیر است:

دستمزد جراح
هزینه‌های بیمارستان یا مرکز جراحی
آزمایش‌های پزشکی (خون و تصویربرداری‌های رادیولوژی)
هزینه بیهوشی
هزینه پروتز
هزینه داروها
هزینه لباس بعد از عمل

 

 

آیا جای بخیه روی صورت باقی می‌ماند؟

در بیشتر مواقع برش جراحی زاویه سازی فک در داخل دهان فرد انجام می شود، و شما بعد از جراحی هیچ‌ گونه اثری از جراحی را بر روی صورت خود نخواهید دید.

 

 

 

چه موقع می‌توانم نتیجه را ببینم و نتیجه چه مدت طول خواهد کشید؟

 

تقریباً شش هفته طول می‌کشد تا بتوانید تفاوت‌ها را ببینید و نتیجه معمولاً بین شش ماه تا یک سال و نیم باقی می‌ماند. با این حال، در انتهای هفته‌ی اول احساس خواهید کرد که فک شما در زمان گاز زدن با دندان پایین به نظر نرم‌تر می‌رسد. توصیه می‌شود که برای مشاهده‌ی تأثیر کلی، نتیجه را در سه ماه بعد از اولین تزریق ارزیابی کنید و ببینید که آیا به درمان بیشتری نیاز دارید یا خیر. بسته به اندازه‌ی فکتان، ممکن است به سه درمان نیاز داشته باشید تا به بهترین نتیجه دست یابید. در هر شش تا دوازده ماه، تزریقهای مرتب برای نگه داشتن نتیجه توصیه می‌شوند.

 

 

جراحی زاویه سازی فک

 

 

روش های غیر جراحی

 

روش غیر جراحی زاویه دار کردن صورت با تزریق ژل ،بوتاکس وچربی صورت می پذیرد ، با تزریق بوتاکس و فلج نمودن عضله ی فک ، اندازه ی فک کوچکتر می شود .

تزریق ژل و چربی نیز با خاصیت پرکنندگی خود موجب ایجاد حجم در نواحی لازم شده و لذا فک باریکتر به نظر خواهد رسید .

مشاهده ی تاثیر روش های غیرجراحی بسیار سریع تر از روش جراحی بوده ، هزینه کمتری دارد و فرد راحتی بیشتر خواهد داشت .

از آنجا که تاثیر تزریق بوتاکس ، ژل و چربی موقتی می باشد ، لذا برای حفظ ظاهر باید به تزریق مکرر این مواد اقدام نمود .

 

 

مزایای زاویه‌دار کردن فک و صورت

-بدون درد است.

-با لیپوساکشن غیرتهاجمی قابل انجام است.

-پوست گونه‌ها را سفت و کشیده کرده و خطوط لبخند را کاهش می‌دهد.

-پوست زیر چانه و دور گردن را سفت و کشیده می‌کند.

-سلول‌های چربی را شکسته و آن‌ها را از بدن دفع می‌کند.

-با کمک به سفت و کشیده شدن پوست اطراف چشم‌ها، چروک‌های معروف به پنجه کلاغی را حذف می‌کند.

-لاغر شدن اجزاء چهره ظاهر شخص را جوان‌تر کرده و در عین حال پوست را شاداب و سالم‌تر می‌سازد.

 

 

 

 

 

 

دکتر محمدرضا کیانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *