لیفت پلک بالا

لیفت پلک بالا

لیفت پلک بالا از جراحی های زیبایی پلک است، این جراحی به شما کمک می کند دید شما نسبت به  محیط و اشیا بهتر شود همچنین حالت وشکل ظاهری چشم های شما بعد از جراحی بهبود پیدا می کند وشما بعد از جراحی  احساس بهتری خواهید داشت   شما می توانید با انجام لیفت پلک بالا  مشکلاتی مانند  پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و پوست اضافی را از این ناحیه برطرف کنید. البته به این نکته نیز توجه کنید که جراحی لیفت پلک بالا تنها برای  زیبایی انجام نمی شود.

لیفت پلک بالا چیست

جراحی پلک در چند سال اخیردر بین افراد بسیار رایج شده است  این روش به زیبایی از دست رفته افراد کمک می کند و همچنین باعث می شود تا فرد دید بهتری با انجام لیفت پلک بالا داشته باشد.

افزایش سن وانجام جراحی لیفت پلک بالا

همان گونه که می دانید افزایش سن برروی پلک ها و سلامت آنها تاثیر می گذارد . با افزایش تدریجی سن پوست پلک افراد حالت افتادگی وپوست اضافه  پیدا می کند.

افزایش پوست در برخی افراد  به حدی می شود  که دردید  فرد مشکلاتی ایجاد می کند وفرد برای رفع این مشکل باید لیفت پلک بالا انجام دهد.

این  مشکل همچنین باعث می شود که  فعالیت های روزمره مانند دیدن تلویزیون و رانندگی، نیز برای این  افراد مشکل با شد. در نتیجه افراد به جراحی پلک بالا رو می آورده تا افتادگی پلک را برطرف کند وبدین صورت دید خود را بهبود دهند.

دلیل انجام لیفت پلک بالا چیست

بالا رفتن سن برروی پلک بالا و پایین شما ،تاثیرات متفاوتی می گذارد .معمولا در پلک بالا این تاثیر بیشتر به صورت افزایش تدریجی پوست پلک بالا ظاهر می شود .تاثیر سن در پلک پایین به صورت پف پلک وچین های ظریف و بیرون زدگی کیسه های چربی است

لیفت پلک بالا چیست

نحوه جراحی لیفت پلک بالا چگونه است

جراحی لیفت پلک بالا جراحی سختی نیست. برای انجام این جراحی ابتدا پزشک شما را تحت بیهوشی عمومی قرار می دهد تا  هیچ دردی را در حین عمل احساس نکنید.

بعد از بیهوشی پزشک برشی بر روی  پلک شما  انجام خواهد داد تا به این وسیله پوست اضافی و ماهیچه اضافی و چربی از چشم شما جدارا کند. سپس این برش توسط بخیه بسته خواهد شد.

اسکار بعد از جراحی لیفت پلک بالا

در برخی مواقع ممکن است که بعد از پایان  جراحی زخم ونشانه ای از لیفت پلک بالا بر روی پوست فردایجاد شود. اگرچه هنگام انجام عمل جراح شما برش ها را در قسمت هایی انجام می دهد که به سختی قابل دیدن هستند. این را بدانید اگر جراحی توسط پزشکی ماهر انجام شود لیفت پلک بالا برای فرد هیچ عارضه ای نخواهد داشت وهیچ گونه اسکاری بر روی پوست شما نخواهد ماند.

مراقبت های  لازم بعد از لیفت پلک بالا

اگر شما  قصد دارید جراحی لیفت پلک بالا را انجام دهید باید چندین روزمرخصی کاری داشته باشید تا دوره نقاهت شما در این مدت طی شود

بعد از جراحی لیفت پلک فرد کمی تورم و قرمزی را درچند روز اول خواهد داشت که به مرور زمان برطرف  خواهد شد. پزشک شما با تجویز داروهای ضد التهاب به شما کمک می کند این تورم وقرمزی خیلی زود برطرف شود.

 بعد از جراحی پزشک  داروهایی را برای بهبود هرچه سریعتر شما تجویز خواهد کرد تا شما خیلی سریع به نتیجه مطلوب برسیدوهرچه سریعتربهبود پیدا کنید.

چه افرادی مناسب لیفت پلک بالا هستند

در این مورد باید گفت که افرادی که پوست اضافی بر روی چین طبیعی بین پلک بالا و زیر ابرو دارند گزینه مناسبی برای  جراحی پلک هستند.

 اگر پوستی شلی از پلک بالای شما آویزان باشد  شماگزینه مناسبی برای انجام لیفت پلک بالا هستید.افتادگی پلک پایینی اصلاح نا زیبایی های پلک نیز با  لیفت پلک انجام می شود.

البته این نکته قابل ذکر است که شما در ابتدا باید به  یک متخصص وجراح زیبایی  مراجعه کرده تا چروک ها و افتادگیهای پوستی شما را بررسی کند سپس در صورت نیاز جراحی لیفت پلک بالا را انجام دهید.

افرادمناسب لیفت پلک بالا

عوارض جراحی لیفت پلک

این را بدانید که یک جراح خوب قبل از انجام جراحی در ابتدا باید جزئیات و خطراتی که ممکن است  در حین این عمل برای شما اتفاق بیفتد را  بررسی کندهمچنین قبل از جراحی پزشک شما در مورد عوارض لیفت پلک به شما اطلاعاتی کافی دهد.

اما مانند هر جراحی  دیگر این نوع جراحی نیز بدون عوارض نیست .این عوارض  شامل ایجاد خشکی چشم‌ها ، تاری موقت دید  ،عفونت و درد می باشد. که البته بعد از مدتی از بین می رود.

سن مناسب جراحی لیفت پلک

به طور کلی می توان گفت که افرادی که به طور طبیعی پوست اضافه بر روی پلک های خود دارند و یا مشکلاتی مانند چربی اضافه افتادگی پلک دارند ویا اینکه کیسه های چربی و پف در پلک پایین دارند همچنین افرادی که ضایعات پوستی در هر دو پلک بالا و پایین دارند می توانند بعد از سن ۱۸ سالگی این جراحی را انجام دهند.

آیا نتایج عمل جراحی دائمی است

باید گفت که نتایج حاصل از جراحی دائمی نیست زیرا با افزایش سن و و قرار گرفتن در زیر اشعه خورشید پوست شما قابلیت ارتجاعی خود را از دست خواهد داد اما امروزه روشهای زیادی برای برطرف کردن چین و چروک سطحی پوست زیر پلک وجود دارد. که شما می توانید به کمک این روشها نتایج حاصل از لیفت پلک بالا را طولانی تر کنید

نتایج لیفت پلک بالا

با این حال باید اکثر بیمارانی که جراحی لیفت چشم انجام داده اند به عمل دوم نیاز پیدا نمی‌کنند. اما اگر این عمل در سنین ۶۰ سالگی  انجام شود ، این جراحی در جوان‌سازی پوست شما تاثیر خیلی زیادی نخواهد داشت

در آخر باید گفت که قبل از آن که بخواهید جراحی لیفت پلک بالا را انجام دهید باید در ابتدا با  پزشک معالج و بهترین متخصص پوست ومو درتهران مشورت داشته باشید . در طی یک جلسه مشاوره پزشک شما به بررسی سوابق پزشکی شما می پردازد سپس  هدف شما را  ازانجام  لیفت پلک بالا  جویا می شود. همچنین برای اینکه مشخص شود شما باید تحت جراحی لیفت پلک بالا قراربگیرید یاخیر، چشم ها و پلک هایتان مورد بررسی و معالجه قرار می گیرند.

 

بهبودی پس از جراحی لیفت پلک بالا

پس از عمل جراحی لیفت پلک بالا ، از پماد های نرم کننده و یا کمپرس سرد استفاده کنیر و در بعضی موارد پزشک بعد از عمل، چشم ها را به آرامی با گاز می پوشاند. به شما دستورالعمل هایی داده می شود که چگونه باید از چشمان تان در این مدت  مراقبت کنید،و از چه داروهایی برای کمک به بهبودی و کاهش احتمال ابتلا به عفونت استفاده کنید و همچنین در مورد نحوه مراقبت از محل جراحی یا سلامت عمومی بدن شما و زمان پیگیری با جراح پلاستیک تان توصیه هایی شده است.

در مراحل اولیه  شما می توانید  تورم، کبودی، سوزش، چشم های خشک و ناراحت را با دارو، کمپرس سرد و پماد کنترل کنید . احساس سوزش در محل برش نیز محتمل است.ید.

 

جراحی پلک چه چیزی را می تواند درمان کند؟

 

-پوست های شل و آویزانی که باعث ایجاد چین و چروک پوستی می شود یا حاشیه طبیعی پلک بالا را خراب می کند.

چربی های تجمع یافته ای که حالت پف را در بالاو زیر پلک ها ایجاد می کند.

-پف های زیر چشمی

-پوست اضافه و چین و چروک های ریز که در زیر پلک پائینی ایجاد شده است.

 

جراحی های زیبایی  همراه با جراحی پلک بالا

 

در بعضی موارد نیاز به اعمال جراحی دیگری توام با عمل لیفت پلک بالا می باشد  که  در برخی مواقع در افراد  گاهی به دنبال عمل لیفت پیشانی  و ابرو،  پوست اضافی پلک از بین می رود و نیازی به جراحی بلفاروپلاستی نیست  اما معمولا  فرد موارد نیاز به اعمال جراحی دیگری توام با عمل بلفارو پلاستی را ا دارد  از قبیل لیفت ابرو  , فیکس کردن غده اشکی , فیکس کردن ابرو، پیوند چربی , تزریق چربی و بخصوص عمل توام افتادگی پلک. که معمولا گاهی نیز لازم است ابتدا و یا همزمان افتادگی ابرو و پیشانی با لیفت آندوسکوپی اصلاح گردد.

 

لیفت پلک بالا

 

ليفت پلک با پلاسماجت

رایج ترین استفاده از پلاسماجت برای لیفت پلک است. لیفت پلک با پلاسماجت بهترین جایگزین برای جراحی بلفاروپلاستی می باشد. پلاسما جت را در دنیا به عنوان یک روش بلفاروپلاستی بدون جراحی می شناسند.

روش کار بدین صورت است که ابتدا کرم موضعی زایلوپی را به مدت ۲۰ دقیقه روی پلک می زنيم. در لیفت پلک با پلاسماجت از ۲ تکنیک اسکن کردن و نقطه به نقطه استفاده میشود. مدت اینکار حدود نیم ساعت میباشد و تعداد جلسات درمان بین ١ تا ٣ جلسه به فاصله یک ماه و نيم است.

گفتنی است که پس از عمل پوسته ریزیهایی روی پلک ایجاد می شود که در طی یک هفته از بین میرود و پلک به حالت طبیعی خود برمیگردد.

 

 

دکتر محمدرضا کیانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *