متخصص پوست ومو در تهران
, ,

متخصص پوست ومو در تهران

متخصص پوست و مو در تهران

متخصص پوست و مو در تهران باید در زمینه پوست و زیبایی تخصص های لازم را گذرانده باشد .متخصص  پوست و مو ،در زمینه تشخیص، درمان و جلوگیری از بیماری‌های مربوط به پوست ،مو و ناخن باید دانش و مهارت لازم را داشته باشدو پس از تشخیص باید به درمان بیماری‌های مربوط به پوست، مو و ناخن‌ بپردازد .

 

متخصص پوست ومو در تهران

 

متخصص پوست و مو

متخصص  پوست ،عمل جراحی بیماری‌های پوست، مو و ناخن‌ را نیز انجام  می‌دهد.همچنین متخصص پوست و مودر تهران می تواند عمل جراحی زیبایی نیز برای بیماران خود انجام دهد.از جمله کارهایی که می تواند در حوزه بیماری برای فرد انجام دهد عبارتند از:

-تزریق پرکننده‌ها و توکسین بوتولینوم برای زیبایی پوست صورت

-انجام جراحی زیبایی توسط متخصص پوست و مو در تهران به منظور محو کردن جای جوش و فرو رفتگی‌های پوست.

-انجام جراحی پوست برای رفع رگ های کوچک، لکه های پیری، جای خالکوبی یا چین و چروک توسط متخصص پوست و مو در تهرن انجام می شود.

– متخصص پوست و مو در تهران،دوره ویژه‌ای برای انجام عمل جوانسازی پوست برای فرد انجام می دهد ٬و به این ترتیب متخصص پوست و مو در تهران علاوه بر اینکه دانش پزشکی دارد ، مهارت های لازم جهت انجام عمل‌های زیبایی را هم کسب می کند.

مراجعه به متخصص پوست و مودر تهران

اگر شما نمی‌دانید برای درمان نزد کدام متخصص پوست و مودر تهران  بروید باید روش‌های مختلف یافتن بهترین متخصص پوست را امتحان کنید.بدین منظور می توانید ازسایت های مختلف جستجو کنید ، یا از دوستان و آشنایان خود در این باره پرس وجو کنید.

 

متخصص پوست ومو در تهران

 

شما می توانید  لیستی از بهترین متخصص پوست و مودر تهران تهیه کنید و مطب آن ها مراجعه کنید وبا بیماران آن ها از نزدیک صحبت کنبد  و در مورد میزان رضایت آنان ازمتخصص پوست   سوال کنید و همچنین نمونه کارهای قبل و بعد پزشک را نیز مشاهده کنیدو جلسه مشاوره ای با پزشک خود داشته باشید و در مورد خواسته های خود با پزشک صحبت کنید تا بهترین نتیجه رااز این درمان ببرید.

در هنگام مراجعه به متخصص پوست و مو به موارد زیر توجه کنید:

-عنوان ” متخصص پوست ومو”در پروانه مطب  این پروانه حتما باید در معرض دید بیماران قرار بگیرد.

-عنوان “دارای بورد تخصصی”درپروانه  مطب

– کلمه “متخصص” قبل از عنوان پوست، مو در مهر وسر نسخه پزشک

 – آرم انجمن متخصصین پوست ومو شماره عضویت در سرنسخه و مهر پزشک

  – ذکر کلمه متخصص و بورد تخصصی در سرنسخه و مهر پزشک

متخصص پوست و مودر تهران  کیست ؟

-متخصص  پوست و مو در تهران  کسی است که در زمینه درمان بیماری‌های پوست، مو و ناخن و نواحی حاوی مایع مخاطی در بدن مانند داخل دهان، بینی و چشم‌ها تخصص  کامل داشته باشد. برخی از مهم‌ ترین توانایی‌ها‌ی  متخصص پوست و مو در تهران عبارتند از:

– تشخیص و درمان بیش از ۳۰۰۰ نوع بیماری پوست و مو مانند سرطان پوست، اگزما، جوش و آکنه  وعفونت های ناخن.

-کمک به سلامت و شادابی و زیبایی پوست، مو و ناخن با روش هایی مانند تزریق بوتاکس جهت از بین بردن چین و چروک و جوانسازی پوست، رفع جای جوش، باسازی وزیبایی پوست پس از جراحی‌ها

-متخصص پوست و مو درتهران  می تواند به بیماران خود از سنین نوزادی تا بالای ۱۰۰ سال خدمات درمانی بدهد.

 

متخصص پوست و مو در تهران

وظیفه  متخصص پوست و مو درتهران  چیست؟

متخصص پوست و مودر تهران  معمولا فعالیتهای مختلفی را در زمینه تخصصی خود قادر است انجام دهد.متخصص پوست و مو در تهران  باید بتواند به تشخیص و درمان طیف وسیعی از بیماریها مثل انواع حساسیت ها، عفونتهای قارچی و واکنشهای ایمنولوژیک بپردازد.

 

به همین دلیل باید دانش زیادی در زمینه های مختلف مانند میکروبیولوژی، آسیب شناسی، بیوشیمی، فیزیک، فیزیولوژی و فعالیت غدد داخلی داشته باشد.متخصص پوست و مو درتهران  به دلیل اینکه بیماریهای پوست دارد با مشکلات  داخلی مواجه است که  باید با فعالیت سایر رشته های پزشکی نیز آشنایی داشته باشد .

 

 

متخصص پوست و مو در تهران

نقش متخصص پوست و مو در تهران و مراقبت از پوست ومو

متخصص پوست و مو در تهران می تواند از راه های مختلفی به شما در مراقبت از پوست ومو کمک کند

تشخیص بیماری

با توجه به علایمی که بیمار در مراجعه به متخصص پوست و مو درتهران  می گوید و بعد از معاینه پوست بیمار، می تواند خیلی زود مشکل بیمار را تشخیص دهد و سپس روش درمانی مناسبی رابرای معالجه او ارائه دهد.اگر فردی هر گونه نشانه ای را در پوست خود مشاهده کند باید به متخصص پوست و مو در تهران مراجعه نماید.

جراحی

متخصص پوست و مو در تهران جراح پوست هم می باشد. او معمولا جراحی را برای  پیشگیری از بیماریهای بدخیم، کنترل فوری و زود هنگام بیماری و نیز بهبود ظاهر پوست بیمار انجام می دهد.

زیبائی

 متخصص پوست و مودر تهران  قادر است پوست فرد را که به دلیل عواملی مثل پیری، نور خورشید یا بیماریها آسیب دیده بهبود ببخشد. برخی از روش هایی  که متخصص پوست و مو در تهران  برای جوانسازی و شادابی پوست انجام می دهد عبارتند از :

   – استفاده از لایه برداری شیمیایی (پیلینگ) که  نوعی جوان سازی پوست می باشد.

    -انجام  لیپوساکشن که روشی برای حذف چربیهای زائد زیر پوست می باشد.

    -جراحی و برداشتن زگیل ها و خال ها.

    -درمان رگهای خونی و بد منظره و مناطقی از پوست که تغییر رنگ پیدا کرده اند.

متخصص پوست و مو در تهران

 

 

آیا متخصص پوست ومو در تهران همیشه دارو تجویز می کند؟

در صورت نیاز فرد  بهترین متخصص پوست و مو در تهران  اقدام به تجویز دارو یا محصولات آرایشی- بهداشتی برای فرد را خواهد کرد. متخصص پوست و مو درتهران باید با تجویز داروهایی  مناسب دارویی را تجوبزکند که حداکثر کارآیی را برای بیمار داشته باشند و هم حداقل عوارض را برای بیماربه همراه داشته باشد .

افراد برای برخی بیماری ها ی پوستی مثل سرطان پوست  باید به طور مداوم برای کنترل بیماری خود به متخصص پوست و مو در تهران مراجعه کنند . سرطان پوست یکی از  شایع ترین سرطان هاست که اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود  قابل درمان می باشد. بنابراین افراد بهتر است به طور منظم به متخصص پوست و مو مراجعه کنند ،و تغییرات پوست خود را در هنگام  تغییراتی در  خال ها، و یا تغییر رنگ پوست با پزشک خود در میان بگذارند.

 

 

نکات مهم که در انتخاب متخصص پوست ومو باید دقت کنیم

چند نکته مهم  که در هنگام انتخاب متخصص پوست ومو باید به آن توجه کنید در اینجا به  انها اشاره شده است

-یک دکتر پوست خوب می تواند شما را به بیماران سابق خود معدفی کند تا  نتایج درمان درمان بیماران قبلی را به شما نشان دهد  به این ترتیب شما می توانید مطمئن شوید که سایر مراجعه کنندگان قبلی نیز از نتایج راضی بوده اند.

-یک پزشک متخصص قابل درباره سوابق تحصیلی ، دوره های آموزشی و مدارک خود به شما توضیح می دهد .

– یک متخصص پوست ومو  خوب همچنین قبل از شروع درمان ، طی یک جلسه مشاوره ، نوع پوست شما و درمان های مناسب برای آن و در کنار آن ، خواسته های شما را بررسی می کند تا بهترین نوع درمان را برای شما در نظر بگیرد.

– پزشک متخصص پوست ومو به طور کامل روش درمانی که برای شما انتخاب کرده است را به شما به طور کامل توضیح می دهد  و دلیل انتخاب این روش را برای شما می گوید و در نهایت هیچ الزام و اجباری برای اتخاذ درمان و پرداخت هزینه به شما تحمیل نمی کند.

 

متخصص پوست و مو در تهران

 

بسیاری از متخصصین پوست موارد زیر را انجام می‌دهند

 

  1. تشخیص، درمان و جلوگیری از بیماری‌های مربوط به پوست، مو و ناخن‌ها می‌پردازد.

 

  1. درماتوپاتولوژی با استفاده از نمونه‌گیری و بررسی نمونه‌ها با میکروسکوپ به تشخیص بیماری‌های مربوط به پوست، مو و ناخن‌ها می پردازد.

 

  1. متخصص پوست ومو عمل جراحی بیماری‌های پوست، مو و ناخن‌ها را انجام می‌دهد.

 

  1. جراحی زیبایی پوست به درمان پوست، مو و ناخن‌ها می‌پردازد و بیشتر به ظاهر بیمار و انجام عمل جراحی زیبایی توجه می کند.

آیا تشخیص و درمان سرطان پوست توسط متخصص پوست ومو انجام می شود؟

متخصص پوست  به تشخیص ودرمان سرطان پوست می پردازد. متخصص سرطان پوست را با توجه به نتایج معاینه بالینی و نمونه‌برداری پوست تشخیص می‌دهد. متخصص پوست نمونه‌ای از بافت پوست بیمار را در مطب جدا می‌کند و برای آزمایش به آزمایشگاه می‌فرستد.

 

 

روش درمان سرطان پوست با توجه به سن و وضعیت سلامت بیمار، نوع و اندازه سرطان، محل بروز سرطان و پخش شدن سرطان در دیگر نقاط بدن تعیین می‌شود. جراحی، منجمد کردن (فریز)، تراشیدن، پرتو درمانی و شیمی درمانی روش‌هایی هستند که برای درمان سرطان از آنها بهره گرفته می‌شود. گروهی از پزشکان و متخصصین در درمان سرطان با متخصص پوست همکاری می‌کنند.

 

 

دکتر محمدرضا کیانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *