نحوه کاشت مو

نحوه کاشت مو

نحوه کاشت مو

نحوه کاشت مو به صورت یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی همراه با بی حسی موضعی برای فرد انجام می شود  و شخص متقاضی کاشت مو در حین عمل هیچگونه دردی حاصل از موهایی که روی سرش کاشته می‌شود را حس نخواهد کرد. پس از اتمام یک جلسه کاشت مو که در حدود چندین ساعت برای فرد به طول می انجامد پانسمان مناسبی روی سر گذاشته می‌شود.

پس از یک روز شما می توانید جهت تعویض پانسمان و ویزیت به پزشک خود مراجعه کنید. در روز دوم بعد ازعمل شما می توانید به حمام بروید.

نحوه کاشت مو

موهای کاشته شده به مدت تقریبا  دو هفته رشد می‌کنند که این اتفاق نشان دهنده این است که به اصطلاح پیوند موی سر شما گرفته است . درهفته سوم درصد زیادی ازموی شما شروع به ریزش می کند و لی ریشه موها زنده می‌ماند و موهای جدید از ماه دوم به بعد مشخص می شود در ابتدا این موها نازک و کرکی شکل بوده و به مرور ضخیم می‌شوند.

در بیشتر افراد همراه با ریزش موهای کاشته شده ممکن است تعدادی از موهای قبلی بیمارنیز از اطراف محل کاشت نیزدچار ریزش و محل کاشت برای مدت حتی کم پشت تر از سابق دیده  شود، این حالت موقتی است و با بیرون آمدن موها و رشد موهای کاشته شده بعد از مدتی با  تراکم مورد انتظار ایجاد می‌شود. موهای کاشته شده در برخی افراد در چند ماه اول نازک، کرکی و کم تراکم ظاهرمی شود  و بعد ازآن موها پر پشت تر شده و تا ۱۲ ماه کامل می‌شوند

روش کاشت مو

کاشت مو هم مانند دیگر عمل های زیبایی روش های مختلفی دارد اولین روش کاشت مو که برای کاشت موی سر ارائه شد تا روش fut بود نحوه کاشت مو با این روش بدین شکل است که ابتدا نواری از نواحی گوش راست تا نواحی گوش چپ برش می زنند و گرفت های مو را از روی آن نوار توسط پزشک براشت می شود سپس گرفت های برداشت شده را در فضاهای طاس و خالی از مو کاشت می کنند. از معایب کاشت مو به روش fut می توان به جراحی های متعدد، برش ، بخیه ، درد و … اشاره کرد.

نحوه کاشت مو

نحوه کاشت مو به روش  Fit روشی بدون جراحی بوده است نحوه کاشت مو با این روش بدین گونه است که موها از پشت سر بدون جراحی برداشته شده  ودر جلوی سر کاشت انجام می شود. کاشت مو به روش fit هم همانند کاشت مو به روش fut دارای معایبی است از جمله درد، تراکم کم کاشت مو،… اشاره کرد.آخرین روشی که برای کاشت مو معرفی شده کاشت مو به روش sut بود نحوه کاشت مو با این روش متفاوت از روشهای دیگر است و نتیجه حاصل از روش کاشت مو  بسیار عالی خواهد شد.

کدام روش کاشت مو مناسب شماست ؟

یکی از مهمترین سئوالاتی که  مراجعه کنندگان هنگام مراجعه به پزشک  می پرسند این است که کدام روش ونحوه کاشت مو مناسب آنها است . اگر به پزشک خود اعتماد دارید شما باید  انتخاب روش ونحوه کاشت مو را به عهده پزشک خود بگذارید

به عنوان مثال در نحوه کاشت مو با روش FUT در یک جلسه مقدار زیادی مو برداشت می شود، زمان عمل کوتاهتر است و بانک موی بیمار کمتر تخریب می شود و در نتیجه کاشت، طبیعی تر به نظر می رسد وموی کاشته شده  تراکم های بالاتری را  خواهد داشت. در کاشت مو به روش  FUT در صورت کاشت مو مجدد کاشت باید  با فاصله یکسال انجام شود

اگر بیمار از جراحی ترس دارد و تمایل به بخیه زدن و بخیه کشیدن ندارد و از اسکار پشت سر (خط بخیه) نگران است و یا به هر دلیل دیگری تمایل به FUT ندارد نحوه کاشت مو به روش FIT برای این افراد مناسب تر است.

نحوه کاشت مو

بیمارانی که قسمت جلوی سر آنها خالی شده است و خط موی جلوی سر آنها بدون مو است ، مناسب ترین کاندیدای روش و نحوه کاشت مو  FUT هستند،

همان گونه که می دانید طراحی خط رویش مو در جلوی سرمهم ترین بخش عمل کاشت مو است. خط مو معمولا قاب چهره و ارتفاع پیشانی را برای فرد تعیین می کند. خط موی طبیعی نباید خیلی  صاف ، بالا یا خیلی پایین باشد. خط مو باید متناسب با سن فرد و ترکیب چهره او تعیین شود.

هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو برای هر فرد می تواند متفاوت باشد به طور کلی هزینه کاشت مو به سابقه کاری و تجربه پزشک متخصص و تعداد گرافت های که می خواهد در سر کاشته شود بستگی دارد همچنین عوامل متعددی همچون جنس پوست سر، مقدار طاسی و وروش کاشت انتخابی در هزینه کاشت مو موثر است.

مراقبت های بعد از کاشت مو

بعد از اتمام کاشت مو  سر بیمار پانسمان خواهد شد . این پانسمان از موهای کاشته شده محافظت خواهد کرد .مراقبت از پانسمان به خصوص شب ها موقع خواب خیلی مهم و حساس است. زیرا کشیده شدن پانسمان روی پوست سرممن است  باعث بیرون آمدن موها از محل کاشت شود. البته در طول روز هم ممکن است این اتفاق بیافتد.

نحوه کاشت مو

توصیه می شود فرد در روز عمل اتومبیل به همراه نیاورند و برای بازگشت به منزل یک نفر همراه داشته باشند و یا از آژانس استفاه کنند.زیرا  بیماران در پایان عمل چند ساعته کاشت مو خسته هستند و بدلیل گیجی ناشی از خوردن قرص دیازپام نمی توانند با دقت رانندگی کنند .

-چند ساعت بعد از اتمام عمل جراحی بیماران  ممکن است در پشت سرخود  احساس درد کنند که مربوط به برش جراحی است. این سردرد موقت بوده ظرف یکی یا دو روز بهبود پیدا می کند. در صورت داشتن درد  برای تسکین درد می توانید  از مسکن های معمولی مانند استامینوفن ساده یا کدیین دار و یا از بروفن یاسایر داروهای ضد التهاب استفاده کنید. البته باید این نکته را بدانید که کاشت مو باعث سردرد دائمی نخواهد شد.لازم است بیماران آنتی بیوتیک تجویز شده را به طور کامل مصرف کنند ولی نیازی به تکرار دوره درمان نیست.

دکتر محمد رضا کیانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *