پلاسما جت پلک

پلاسما جت پلک

پلاسما جت پلک

پلاسما جت پلک یکی ازروش های از بین بردن افتادگی و پیری پلک در افراد است شما می توانید از پلاسما جت پلک بدون نیاز به جراحی و برش های ناشی از آن برای جوانسازی پلک های خود استفاده کنید، این عمل مناسب افرادی  است که نمی خواهند جراحی پلک انجام دهند شما می توانید این جراحی را  بدون بی هوشی برای زیبا و جوانتر شدن چشم های خود انجام دهید.

پلاسما جت پلک

پلاسما جت پلک چیست

پلاسما جت پلک روشی است که با استفاده ازآخرین دستگاه های جوانسازی است  زیبایی و جذابیت را به صورت شما بازمی گرداند.پلاسما جت پلک را می توانید نزد بهترین متخصص پوست ومو در تهران انجام دهید .انتخاب متخصص‌های پوست و یا کلینیک زیبایی برای این عمل اهمیت زیادی دارد.

روش انجام پلاسماجت افتادگی پلک

برای انجام پلاسما جت افتادگی پلک پزشک از برش و تیغ استفاده  نمی کند و پوست یا چربی پلک با پلاسما جت برداشته نمی شود بلکه با استفاده از پلاسما لایه سطحی پوست مستقیما از جامد به گاز تبدیل می شود و این کار باعث جمع شدن لایه های زیرین پوست برای فرد خواهد شد وافتادگی پلک فرد با این روش برطرف می شود.

پلاسما جت پلک مناسب چه کسانی است

-افرادی که از جراحی یا از بیهوشی ترس دارند پلاسما جت پلک روشی مناسب است.

-افرادی که افتادگی پلک دارند و قصد ترمیم آن را دارند می توانند از پلاسما جت افتادگی پلک استفاده کنند.

-افرادی که قبلا جراحی پلک کرده اند اما متقارن نیست و می خواهند هر دو چشم مانند هم  باشند .

پلاسما جت پلک چگونه انجام می شود

همان گونه که در بالا اشاره شد پلاسما جت پلک دستگاه جدیدی است که از تیغ جراحی برای برش پلک استفاده نمی شود .بلکه این جراحی از طریق پلاسما انجام می پذیرد.

برای این کار پزشک در ابتدا کرم موضعی را به مدت ۲۰ دقیقه روی پلک شما می مالد ودر صورت نیاز بی حسی تزریقی زیر پلک فرد تزریق می شود دراثر جرقه ‌ی حاصله از پلاسما جت پلک مقداری حرارت روی پوست فرد احساس می شود که این حرارت برای فرد قابل تحمل است.

این جرقه باعث  واکنشی در پوست می شود که تولید کلاژن و متعاقب آن تاثیرات جوان‌سازی پوست را افزایش می دهد.در حقیقت  این ولتاژ الکتریکی، یک سری فرایندهای فیزیولوژیکی دربدن فرد ایجاد می کند که منجر به سفت شدن غشاهای سلولی می‌گردند. بعد از مدتی نتیجه‌ی آن با چشم غیر مسلح قابل دیدن می باشند.

مدت زمان این کار حدود نیم ساعت طول می کشد وتعداد جلسات درمان بین ۱ تا ۲ جلسه به فاصله یک ماه است.

بعد از پلاسما جت  در برخی افراد  پوسته ریزیهای روی پلک به وجود می آید که پس از چند روز ازبین می رود.وپلک به حالت طبیعی خود باز می گردد.

مزایای انجام  پلاسماجت پلک چیست

-یکی از مزایای پلاسما این است که  عوارضی که جراحی پلک دارد  این روش برای شما نخواهد داشت.

– افرادی که دچار شلی و افتادگی پوست هستند می توانند با این روش این مشکل را در ظاهر خود برطرف کنند.

-پلاسما  روشی سریع است و در مدت زمان کمتر از ۳۰ دقیقه برای شما انجام می شود.

– دوره نقاهت پلاسما  بسیار کوتاه است.

-فرد بعد ازپلاسما  کمتر ازیک هفته به محیط کارخود باز می گردد.

کاربرد پلاسماجت پلک چیست

این را بدانید که پلاسما جت برای افرادی که افتادگی خفیف تا متوسطی  دارند انجام می شود

افرادی که تمایل به جراحی یا بیهوشی ندارند.

رفع اسکاربا پلاسما  امکان پذیر است.

افرادی که قبلا جراحی پلک انجام داده اند ومجددا پلک آنها دچار افتادگی پلک شده است.

این روش برای رفع آکنه مناسب است.

شما  می توانید با پلاسما جت چروک های اطراف لب را از بین ببرید.

همچنین باید گفت این روش جوانسازی عوارض خاصی برای فرد به همراه ندارد و در افتادگی پلک حدود ۷۰% پوست اضافه پلک برداشته می شود.

کاربرد پلاسما جت پلک

مراقبت بعد از انجام پلاسما جت پلک

– ناحیه مورد نظرتا بهبودی کامل  باید برای جلوگیری از ایجاد عفونت کاملا تمیز نگه دبشته شود .به طور کلی شما به مراقبتهای  خیلی خاصی  نیاز ندارید اما بهتر است این نکات را رعایت کنید

– بعد از پلاسما جت حداقل ۲ تا ۳ ماه پس از درمان به طور مستقیم در معرض نور خورشید قرار نگیرید. هر روز باید از ضد آفتاب استفاده کنید.

-به مدت ۵ تا ۷ روز ناحیه درمان را دستکاری نکنید.

-از منابع مستقیم گرما مانند خورشید، پرتوهای فرابنفش، سونا و غیره تا دو هفته بپرهیزید.

نکاتی که درباره پلاسما جت پلک باید بدانید

-در صورت بروز عفونت با فاصله کم به پزشک خود اطلاع دهید.

-در صورت بروز زخم به آنها دست نزنید تا بهبود یابد در غیر این صورت باعث اسکار می گردد.

-استفاده از لوازم آرایشی در چند روز اول تا بهبودی ناحیه مورد نظر را کاهش دهید زیرا خطرات ایجاد عفونت و تشکیل اسکار را افزایش می دهد.

ماندگاری پلاسما جت افتادگی پلک

تاثیر این فرایند طی دو تا چهار هفته اول مشخص می شود. تاثیر روش پلاسما جت افتادگی پلک  بیشتربه تعداد جلسات درمان و وروند پیری فرد بستگی دارد، اما معمولاً این روش تا چند سال ماندگاری دارد. با این وجود برخی پزشکان توصیه می کنند که ۱۲ ماه پس از درمان اولیه این روش دوباره تکرار شود.

مزایای پلاسما جت پلک

کشیدن پوست با پلاسما جت افتادگی پلک

زمانی که دستگاه پلاسما جت را بر روی پوست حرکت داده می شود،این عمل باعث یونیزه شدن ذرات گاز در هوای مابین نوک دستگاه و پوست می‌شود تا پلاسما انجام شود. بنابراین نتایج  حاصل از این روش آنی و بعد از جراحی مشخص می شود.

جریان حاصل از انرژی پلاسما سبب تحریک وشکل‌گیری کلاژن‌ها و فیبرهای الاستین می شود وهمین امر باعث کاهش چین و چروک‌ها ، سطح پوست شده و باعث ترمیم پوست آسیب دیده در اثر نور خورشید می شود. ممکن است کرم‌های موضعی توسط پزشک شما تجویز شوند. از این کرم‌ها طبق دستورالعمل استفاده کنید. نتایج حاصل از این روش جوانسازی می‌تواند برای هر فردی مثل هم نباشد.

تاثیرات احتمالی درمان  برروی پوست بلافاصله بعد از اولین جلسه پلاسما جت افتادگی پلک  نمایان خواهد شد اما بهترین نتایج پس از سه هفته قابل مشاهده می‌باشد.

 

 

چه کسانی کاندید انجام پلاسما جت هستند ؟

-افرادی که از جراحی یا از بیهوشی و بیحسی هراس دارند.

-افرادی که افتادگی پلک کمی دارند و قصد دارند آنرا ترمیم کنند.

-افرادی که افتادگی پلک یکطرفه دارند.

-افرادی که بیماری خونریزی دهنده دارند یا دارویی مثل وارفارین مصرف میکنند.

-افرادی که مشغله زیادی دارند و تورم و بخیه جراحی را نمیتوانند داشته باشند.

افرادی که قبلا جراحی پلک کرده اند ولی متقارن نیست و میخواهند هر دو چشم متقارن شود پلاسما جت توصیه میشود.

 

پلاسما جت پلک

 

 

ظاهر پلک بعد از انجام پلاسما جت 

 

پس از انجام پلاسما جت ممکن است   پلک قرمز و کمی متورم  خواهد شد و نقاط کارشده دلمه های کوچک قهوه ای رنگ دارد. تورم و کمی احساس سنگینی پلک به شکل مختصر احساس ناراحتی ممکن است تا ۳ روز طول بکشد.

دلمه ها خود به خود بین ۷-۳ روز بعد می افتد ولی در طی این مدت نباید به آنها دست زد یا آنها را کند. حتماً باید اجازه دهیم تا این دلمه ها خود به خود بیافتد. در طی این مدت از کرم ترمیم برای بهبود سریعتر استفاده می شود.در این شکل نمای چشم قبل عمل و بلافاصله بعد از عمل نشان داده شده است.دلمه گوچک طی ۷-۳ روز میریزند.

 

 

 

موارد منع  استفاده از روش پلاسما جت

 

  1. کسانی که بیماریهای عفونی باکتریایی و یا ویروسی پوست دارند.
  2. اشخاصی که بیماری دیابت کنترل نشده دارند.
  3. افرادی که مبتلا به سرطان و یا بیماری های خود ایمنی هستند.
  4. کسانی که بیماری غددی دارند.
  5. بانوانی که در دوران بارداری هستند.
  6. افرادی که به بیماری صرع مبتلا هستند.

 

 

عوارض پلاسما جت چیست؟

پلاسما جت تقریبا هیچ عارضه ای برای فرد  ندارد. تورم و دلمه های بعد از عمل که حدود سه روز تا یک هفته بر روی ناحیه مورد نظر باقی می ماند از عوارض معمول این عمل حساب می شود.

گاهی اوقات پوست محل عمل بعداز یک هفته کمی صورتی رنگ است. مهمتر اینکه طی این عمل هیچ خونریزی اتفاق نمیافتد و پلک از نظر عملکرد بعد از عمل کاملاً طبیعی عمل می کند.

در بررسی های انجام شده در کلینیک های اروپا این عمل بر روی ۱۰۰۰ بیمارو در سنین ۲۳ تا ۸۲ سال با هر میزان افتادگی پلک و حتی سیگاری ها انجام شده است. نکته مهم اینکه ۱۰۰ درصد بیماران از عمل راضی بوده اند و هیچ یک عوارض ماندگاری نداشته اند.

پلاسما جت پلک

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان کامل با پلاسما جت چقدر می باشد؟

 

اغلب افراد با انجام این روش در جلسه اول به نتیجه مورد نظر خود دست می یابند. با این وجود بعضی از افراد بایستی بین ۱ تا ۲ جلسه تکمیلی دیگر برای دست یافتن به نتایج مطلوبتر صرف کنند. پیشنهاد می شود که این جلسات تکمیلی با فواصل یک ماهه انجام شود.

دکتر محمدرضا کیانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *