کاشت موی جلوی سر

کاشت موی جلوی سر

کاشت موی جلوی سر

کاشت موی جلوی سر با روش های مختلفی که برای  کاشت مو وجود دارد برای فرد انجام می شود. برای کاشت از موهای طبیعی خود فرد که ازموهای  پشت سر است استفاده می شود که در حقیقت می توان از آن به عنوان بانک مو با برداشت فولیکول های مو از این قسمت انجام می شود.

کاشت موی جلوی سر

درکاشت مو جلوی سر به دلیل اینکه فولیکول های مو بافتی کاملا زنده دارند واین موها  قابل رشد می باشند در صورت سالم ماندن در فرآیند برداشت پس از کاشت در جلوی سر به صورت مادام العمر به رشد خود ادامه خواهند داد، کاشت موی جلوی سر که بیشتر به دلیل ریزش موی ژنتیک انجام می پذیرد و مردان معمولا با الگوی ریزش موی جلوی سر به دلیل ژنتیک مجبور به کاشت مو می شوند .

علت ریزش موهای جلوی سر چیست؟

قبل از پرداختن به کاشت موی جلوی سر بهتر است علت ریزش مو های جلوی سر را بررسی کنیم.

معمولا ریزش موهای جلوی سربیشتر به دلیل مسائل ژنتیکی صورت می گیرد و دراغلب موارد برای بیشتر افراد این ریزش مو ارثی است.به همین دلیل  فرد می تواند مطمئن باشد که روش های دارویی هیچگاه برای این افراد پاسخ نخواهند داد و کاشت مو جلوی سر بهترین گزینه خواهد بود. اما در صورتی که ریزش موی فرد به دلیل قارچ و کمبود ویتامین ها و غیره باشد بهتر است قبل از کاشت این مشکلات را رفع کند.

روش کاشت موی جلوی سر

کاشت موی جلوی سر  به طور کلی به دو شکل ترمیم موی کل سر و ترمیم موی مخصوص جلوی سرانجام می شود. ترمیم و کاشت موهای کل سر همان گونه که از نامشان پیداست بیشتر قسمت های سر را پوشش می دهد اما ترمیم موهای جلوی سر، فقط ناحیه جلوی سر را پوشش می دهد. درکاشت موی جلوی سر معمولا خط رویش های بسیار طبیعی طراحی می شود و برای هر فرد بر اساس رنگ، جنس و حالت موهای طبیعی او کاشت موی جلوی سربرای او انجام می شود.

مدت زمان کاشت موی جلوی سر

مدت زمان کاشت موی جلوی سر برای افراد مختلف  متفاوت است اما به طور کلی چندین ساعت برای کاشت مو لازم که بخشی از آن مربوط به برداشت مو از محل مورد نظراست و بخشی دیگر مربوط به کاشت مو در منطقه پیوند است.

نحوه کاشت موی جلوی سر

شرایط  لازم برای کاشت مو جلوی سر

یکی از شرایط کاشت مو جلوی سر انجام آزمایش های ویژه تحت نظر متخصص است ، پزشک متخصص کاشت مو بعد از بررسی آزمایشات از وضعیت سلامت متقاضی مطلع خواهد شد. یکی دیگر از شرایط کاشت مو الگوی طاسی مشخص با بانک موی قابل قبول است .

روشهای کاشت مو جلوی سر

    کاشت مو به روش HRT

  کاشت موبه روش SUT

   کاشت مو به روش HRP

   کاشت مو به روش HRS

روشهای بالا تنها بخشی از روش های نوین برای کاشت  مو جلوی سر هستند و هر کدام از آن ها قیمت متفاوتی با هم  دارند. نکته ای که پزشک باید به ان توجه کند این است که ترمیم مو با هدف درمان بیماری باید انجام شود و یا جنبه زیبایی ظاهری دارد.

ترمیم موی جلوی سر عوارض جدی برای بیمار ندارد اما با توجه به اینکه برای تسکین سردرد، بیمار باید قرص مسکن مصرف کند ممکن است عوارض مصرف این داروها در فرد مشاهده شود. برخی از روش های ترمیمی مو باعث عدم سازگاری با پوست سر می شوند؛ برخی دیگر ممکن است مشکلات پوستی برای فرد در پی داشته باشند.

کاشت مو قابلیت رنگ شدن دارد

یکی‌ از نکات مهم درکاشت مو ،قابلیت رنگ شدن آن پس از کاشت مو  می‌باشد ولی‌ نکتهٔ مهم این است که در حین فرایند  کاشت مو کار‌هایی‌ مانند بررسی‌ پوست و مو و نحوه کاشت مو و خیلی‌ نکات دیگر بسیار مهم  وجود دارد که همین امر موجب می شود کمترین توجه به رنگ مو بعد از کاشت شود .اما به طور کلی می توان گفت که پس از ترمیم افراد به راحتی‌ می توانند موهای کاشته شده خود را رنگ کنند و حالت‌های مختلفی‌ به موهای خود بدهند چون در روش‌های جدید از موهای واقعی استفاده میشود به همین دلیل افراد می توانند موهای خود را رنگ کنند.

سن مناسب کاشت موی جلوی سر

به طور کلی باید گفت که آقایان ۱۸ تا ۲۵ ساله بجز موارد خاص از نظربیشتر  پزشک کاندید مناسبی برای کاشت مو نمی باشند زیرا میزان ریزش موی فعلی آنها ممکن است در آینده گسترش بیابد به عنوان مثال اگر یک فرد جوان با موی کم پشت ناحیه پیشانی با یک جلسه پیوند مو یک خط رویش موی جدید که پرتر و پایین تر از خط طبیعی است  برای وی ایجاد شود این عمل بسیار فرد را راضی می کند ، ولی این رضایت موقتی خواهد بود .

سن کاشت موی جلوی سر

زیرا به مرور زمان و با پیشرفت طبیعی ریزش مو میزان طاسی او تا حدی گسترش می یابد  که موهای باقی مانده در پشت سر به حدی نیست که بتواند پوشش قابل قبولی را تا خط رویش جدید او ایجاد کنند. بنابراین می توان گفت که افراد بهتر است بعد از ریزش کامل مو کاشت مو را انجام دهند که بهترین سن ۲۵ به بالا است.

مراقبت های لازم پس از کاشت موی جلوی سر

– پس از کاشت موی جلوی سر به دلیل حساس بودن فولیکول موها باید فرد مراقبت های خاصی را در این باره انجام دهد تا در بهترین شرایط به رشد خود ادامه دهند.

– پس ازانجام  کاشت موی جلوی سر هیچ گونه فشاری را نباید  بر فولیکول های موی فرد  وارد کرد و یا اینکه  موهای فرد  کشیده شوند بنابراین تا چند هفته نباید پس از کاشت مو از کلاه و دیگر موارد استفاده کرد.

– پس از کاشت مو باید فرد تا مدت ها به حالت نیمه نشسته بخوابد و سر خود را بالا تر از بدن خود در هنگام خواب  قرار دهد.

– شستشوی موهای کاشته شده باید به صورت خاص انجام شود این تکنیک و نحوه شستن موها بعد از کاشت توسط متخصص به فرد آموزش خواهد داده شد.

دکتر محمد رضا کیانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *