کاشت مو خوب

کاشت مو خوب

کاشت مو خوب

کاشت مو خوب موثر ترین و قطعی ترین روش درمان، جهت موهای از دست رفته است امروزه روشهای زیادی برای کاشت مو وجود  که در اینجا به برخی از انها اشاره شده است.

کاشت مو خوب

 

انواع روش‌های کاشت مو خوب

روش کاشت مو خوب  به صورت جراحی‌

  یکی از روشهای کاشت مو خوب که به صورت جراحی انجام می شود روش  FUT است این روش کاشت مو باید در اتاق عمل انجام ‌شود و  با بیهوشی و خون‌ریزی همراه است.

در روش کاشت مو به  روش FUT ابتدا برشی نواری از پوست پشت سر به عرض دو سانتی‌متر برداشت می‌شود سپس پزشک از فولیکول‌های مو جدا شده در منطقه پذیرنده یا همان منطقه طاسی کاشت می‌ دهد.

البته این روش برای افراد بین ۱۸ تا ۲۵‌سال بهتر انجام نشود. زیرا در این سن در بیشتر افراد ریزش مو آندروژنیک کامل نشده است و همچنان ادامه دارد . به‌همین دلیل اگر یک نوار باریک از پشت سر برداشته و در جلوی سر این افراد کاشته شود با‌توجه به ادامه ریزش مو ممکن است در بانک مو مشکلی ایجاد شود و هم اینکه دوباره خط ریزش به سمت عقب پیشروی کند و مجددا جلوی سر خالی شود.

روش کاشت موخوب به‌صورت غیرجراحی

از روشهای کاشت مو خوب به صورت غیر جراحی روش  FIT است. البته این نکته را نیز باید گفت که روش دیگری نیز  برای کاشت مو وجود دارد که نیاز به بیهوشی و انجام عمل جراحی طولانی مدت ندارد  در این روش هر یک از واحد‌های فولیکولی مو  از سر جدا می‌شوند و دیگر برای گرفتن گرافت، نیازی به برش دادن پوست سر نیست.

 

مراحل انجام این کاشت به این روش این گونه است  که بعد از برداشتن گرافت‌ها توسط سوزن‌های بسیار ظریف از منطقه بانک مو، گرافت‌ها در منطقه پذیرنده‌ها همان منطقه طاسی کاشت می‌شوند. این روش برعکس نیازبه  دوره نقاهت زیادی ندارد ودر یک روزبرای فرد انجام می‌شود و بدون نیاز به بیهوشی کاشت مو صورت می‌گیرد و فرد می‌تواند بلافاصله به زندگی روزمره خود بازگردد.

روشهای کاشت مو خوب

شرایط کاشت مو خوب  برای زنان

کاشت مو خوب برای زنان هم انجام می شود واین افراد نیز در صورت دارا بودن شرایط لازم می توانند کاشت مو خوب را انجام دهند. با این حال قبل از انجام هر اقدامی بهتر است  متخصص چند نکته را مورد بررسی قرار دهد

علت ریزش مو شما ارثی است یا غیر ارثی

جنس موهای پشت سرضخیم یا نازک است.

آیا تکنیک کاشت مو در زنان، متفاوت است؟

تکنیک ها و روشهای  کاشت مو خوب  در هر جنسیتی یکسان است. پزشک شما با توجه به شرایط شما و  تصمیم  می گیرد کدام روش FUT، FIT یا ترکیبی هر دو روش برای فرد مناسب است. موهای کاشته شده پس از ۴-۳ ماه شروع به رشد می کند و پس از ۹ ماه حجیم و خوش حالت می شود.

نکات مهم و اولیه که باید در کاشت مو خوب  به آنها توجه کرد

قبل از اقدام به کاشت مو خوب باید در ابتدا عوامل ریزش مو حتما  مشخص ودر صورت نیاز  درمان شود در غیر اینصورت پس از گذشت زمان موهای کاشته شده مانند موهای قبلی فرد دچار ریزش شده و به حالت قبل باز می گردند،

همینطور اگر فرد دچار مشکلات هورمونی می باشد با پزشک معالج خود این مشکل را در میان بگذارد و همزمان مشکلات هورمونی خود را رفع نماید.

تغذیه بعد از کاشت موخوب

هنگامی که فولیکول های مو از قسمت بانک مو برداشته می شوند و در قسمت دیگر  سر کاشته می شوند به علت ضعیف و حساس بودن باید بیشتر مراقبت و تقویت شوند همچنین ممکن است حتی  با مصرف خوراکی های مضر باعث آسیب دیدگی به موهای کاشته شده شود  وشما به نتیجه مطلوب نرسید و کم مویی شما بار دیگر تکرار شود با این تفاوت که ممکن است دیگر امکان ترمیم و کاشت دوباره وجود نداشته باشد.

داشتن یک رژیم غذایی سالم  و تغذیه مناسب بعد از کاشت مو باعث  تحریک فولیکول های تازه کاشته شده  می شود و به رشد آن ها کمک می کند. انواع مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی می توانند از ضروریات این رژیم غذایی باشند.

بسیاری هستند که انواع غذاها و خوراکی ها را به هر دلیل دوست ندارند  اما باید بدانید که سلامت موهای تازه کاشته شده و همچنین موهای دیگر بسته به تغذیه سالم و مناسب دارد . پس برای تقویت موها و سلامت آن ها به کمک مواد مغذی نیاز دارید و چاره ای جز مصرف آن ها ندارید.

کاشت مو خوب وتغذیه

کاشت مو حرفه ای

برای کاشت مو حرفه ای شما باید به یک کلینیک خوب  با استاندارد عالی که  مراقبت های پزشکی را فراهم می کند مراجعه کنید . مشاوره با کیفیت و اطلاعات به روز  کلینک مورد نظر شما در داشتن کاشت مو حرفه ای کمک کند.

 کاشت مو حرفه ای با استفاده از دانش به روز پزشکی

یکی از مهمترین عوامل در تعیین سطح و کاشت مو حرفه ای ، به روز بودن دانش تیم پزشکی آن کلینیک می باشد.

قطعا برای کاشت مو حرفه ای باید کاشت مو خود  را نزدکلینیک کاشت موی پیشرفته با  تجهیزات مدرن انجام دهید زیرا داشتن تجهیزات مدرن و به روز کردن دانش پزشکان در کاشت مو حرفه ای تاثیر گذار است.

آیا کاشت مو برای  افراد کاملا طاس هم انجام می شود

اگر سه ناحیه جلوی سر، بالای سر و فرق سر همزمان طاس باشند، این افراد جزء طاسی کامل محسوب می شود. این افراد معمولا بانک موی کافی هم ندارند و پشت سر شان شبیه نعل اسب مو دارند و نمی توانند کاندید مناسب برای کاشت مو خوب محسوب شوند.

آیا کاشت مو هم عوارضی دارد؟

اگر کاشت مو توسط متخصص پوست و موی با تجربه  که بیماریهای پوست و مو را به طور کامل می شناسد انجام شود همچنین کاشت مو در شرایط استاندارد فیزیکی و استریلی انجام شود عارضه ای در پی نخواهد داشت .

البته پس ازکاشت مو خوب ممکن است که  عوارض موقتی در فرد بروز کند از جمله تورم خفیف در پیشانی که با استفاده از  کمپرس  سرد پس از کاشت مو قابل بهبود است. درد در منطقه دهنده یا گیرنده مو هم که اغلب خفیف و زودگذر است و با مصرف داروهای مسکن برطرف می شود.

روش کاشت مو خوب

بعد از کاشت مو خوب  چه اتفاقی می افتد؟

بعد از کاشت مو خوب برای دو تا سه هفته موهای کاشته شده  شروع رشد می کند که این مطلب نشان دهنده گرفتن موهای پیوند زده شده است. سپس موها وارد فاز ریزش می شود و البته ریشه مو سالم و زنده  می شود.

رشد مجدد مو پس از سه تا چهار ماه دوباره آغاز شده و حدود سه ماه دیگر طول  خواهد کشید تا موها کاملا رشد کنند و سه ماه دیگر زمان لازم است تا موهای شما  شبیه به موهای طبیعی شوند در این زمان اگر همه فاکتورها رعایت شده و کار به صورت حرفه ای انجام شده باشد کاشت مو خوبکاملا عادی است و هیچکس متوجه کاشت مو خوب در فرد نخواهد شد.

 

از موی ديگران می توان برای کاشت مو استفاده کرد

به دليل عدم تطابق خصوصيات بافتی و سيستم ايمنی ما بين انسان های گوناگون درصورت استفاده ازموهای شخص ديگراين موها پس زده می شوند و نمی گيرند.

غالباً اين سؤال پيش می آيدکه چرا پيونداعضا ديگربدن مانندکليه، قلب و غيره پس زده نمی شود؟ جواب اين است که اولاً احتمال پس زده شدن پيوند درمورد سايراعضا بدن هم وجود داشته و بالا است و ثانياً بيمار برای جلوگيری ازدفع عضو پيوند زده شده بايستی تا آخر عمرداروهای ضدسيستم ايمنی مصرف کند. يکی از عوارض مصرف اين داروها ريزش مو است ولی چون بيماربه عضو پيوندزده شده نيازدارد و ادامه زندگی وی وابسته به وجود عضو پيوندی است لذا مجبور است ريزش مو را تحمل نمايد ولی درمورد پيوند مو اين مسئله صدق نمی کند.

 

کاشت مو، فرآیندی است که حتما باید برای آن برنامه ریزی خاصی بشود و نمی توان یک روزه برای این جراحی مهم اقدام کرد. تعیین زمان مناسب برای کاشت مو به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد، مثل :

  1. وضعیت ریزش موهای سر و میزان طاسی
  2. سن بیمار
  3. وضعیت نقاط اهدا کننده
  4. توقعات بیمار از نتایج کاشت مو

 

 

کاشت مو خوب

 

نکات در مورد کاشت مو

  1. اگر خیلی زود و در سنین کم اقدام به کاشت مو کنید، نیاز به چندین جلسه از کاشت مو خواهید داشت زیرا چرخه ریزش موهایتان هنوز تکمیل نشده است.
  2. کاشت مو در هر فصلی، مزایا و معایب مخصوص به خودش را دارد.
  3. زمانی برای کاشت مو اقدام کنید که میزان استرس و فشارهای روحی و روانی کمتری را تجربه می کنید.

 

ترمیم و کاشت مو چه تفاوتی دارند؟

ترمیم را معمولا موسسات ترمیم مو انجام می‌دهند که موهای مصنوعی را بین موها می‌بافند یا متصل می‌کنند. این کار در اغلب موارد با ریزش بیشتر موها همراه است ولی در کاشت مو، موهای خود فرد از پشت سر به جلوی سر منتقل می‌شود.

 

 

 

دکتر محمد رضا کیانی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *