کاشت مو در ایران

کاشت مودر ایران

کاشت مودر ایران

کاشت مو در ایران : کاشت مو درحقیقت به مجموعه اقداماتی گفته می شود که برای افرادی که دچار ریزش موی ارثی (آلوپسی آندروژنیک) شده اند انجام می شود.

 

کاشت مو در ایران

 

برای کاشت مودر ایران پزشک معمولا واحدهای فولیکولی مو را از ناحیه اهدا کننده مو که اغلب موی پشت سراست جدا می کند و به ناحیه دریافت کننده ناحیه طاس سر انتقال می دهد. این فولیکول های موکه اغلب طبیعی هستند واز موی خود فرد استفاده شده است درصورتی که به درستی کشت شود، نتیجه ایی عالی برای فرد به همراه دارد

کاشت مودر ایران به چند روش انجام می شود

به طور کلی می توان گفت که کاشت مو در ایران به صورت FUT ، FITو و یا به صورت کاشت مو ترکیبی انجام می شود.

روش کاشت مودر ایران با روش FUT

هر واحد فوليکولي سالم موجود در پوست سرافراد از چند تارمو تشکیل شده است دراین روش FUT پزشک نواري ازپوست پشت و پهلوهاي سر شما بيرون می آورد که در این روش بیشتر ازاين دو قسمت پوست سردر کاشت مو استفاده می شود زیرا این قسمت از پوست مو کمترین ريزش مو را دارد.

بعد از برداشتن فولیکول این قسمت از سر بخيه شده، سپس نواری که از پوست سر شما جدا شده قطعه قطعه می شود واین قطعات به دست آمده در محل مورد نظرسر كاشت مي شود. در کاشت مو به شیوه FUT ازمنطقه ای که موی سر ریزش کمتری دارد برداشته می شود وبعد ازکاشت شدن مو، این موها دچارریزش نمی شود.

روش کاشت مو در ایران

روش کاشت مو در ایران به روش FIT

درروش کاشت مو در ایران به روش FIT شما نيازی به بستري شدن ندارید. وبعد ازاینکه پيوند موبه طور کامل انجام شد نیازی به ویزیت دوباره بعد از کاشت مو ندارید.

به دلیل کاشت مو در ایران به روش FIT  که در بیشتر افراد به صورت سرپايي  انجام می شود و همچنین به دلیل کاشت آسان در انجام این روش  فرد بعد از کاشت نیازی به مراقبت خاصی ندارد بنابراین این روش در بین افراد طرفدار زیادی دارد.به طور کلی کاشت مو در ایران به روشFIT کاملا سرپايي است ونیازبه هیچ بي حسي موضعي ندارد.

در کاشت مودر ایران به روش FIT به دليل اينکه پزشک می تواند درمقايسه با روش های دیگر تعداد واحدهاي مو بیشتر برداشت کند تقریبا در حدود سه برابر بيشتراز روشهای دیگر قابل برداشت است. پزشک برای این کاشت مو يک تا دو روز زمان لازم دارد تا کاشت مو را به طور کامل انجام دهد .

روش کاشت مودر ایران به روش ترکیبی

در کاشت مودر ایران به روش ترکیبی از هر دو روش FUT ، FIT توسط پزشک استفاده می شود درفرآیند کاشت مودر ایران به روش ترکیبی معمولا طی دو روز زمان برای این کاشت مو لازم است و درهر روز یکی از قمست مورد نظر کاشت مو انجام می شود.
چون در روش کاشت مو در ایران به روش ترکیبی از هر دو روش کاشت مو توسط پزشک استفاده می شود در نتیجه استفاده بهینه از موی سر افراد می شود. در روش ترکیبی به دلیل استفاده از هر دوروش FIT و FUT تمامی نواحی طاسی سربا این پیوند پوشیده می شود و تراکم موها به صورت طبیعی می شود.

درکاشت مو در ایران به روش ترکیبی چند برابر بیش از روش ها ی دیگر مو برای بیماران پیوند زده می شود. روش ترکیبی مناسب افرادی است که تراکم زیاد مورا برای مدت زمان کوتاه و خیلی سریع برای خود می خواهند.

 

کاشت مو در ایران به روش ترکیبی

 

درروش کاشت موی ترکیبی، پزشک تلاش می کند موهای که کیفیت بهتری دارند در قسمت جلوی سراستفاده می کند وموهایی با کیفیت کمتررا در قسمتهای بالا و پشت سر پیوندمی زند. این روش نتایج طبیعی کاشت را برای بیماربه دارد .
و به این نکته نیز توجه داشته باشید که درهر سه روش کاشت مودرایران ۲ الی ۳ ماه پس از کاشت ، مو شروع به رشد می کند و پس از گذشت یکسال مو به طور کامل رشد خواهد کرد.

آمادگی لازم قبل از کاشت مودر ایران

امروزه کاشت مودر ایران با روش ها که اغلب مطمئن هستند توسط پزشکان انجام می شود و افرادی که کاشت مو در ایران  انجام داده اند از نتایج  آن رضایت داشته اند.
کاشت مودر ایران ازعمل های بسیار ساده و بی خطر برای فرد می باشد اما باید قبل و بعد از پیوند نکات ایمنی رعایت شود.

رعایت کامل نکات ایمنی و تخصص توسط پزشک نیز برای حفظ سلامت بیمار ورضایت بیمار ضروریمی باشد.
نخستین گام قبل از هر اقدامی یافتن یک جراح باتجربه وماهر در این زمینه است تا فرد بتواند به نتیجه دلخواه خود برسد.دو روش FUTو FITامروزه جزو رایج ترین روش های کاشت مو در ایران هستند که با مشورت پزشک خود می توانید بهترین روش کاشت مو در ایران را انتخاب کنید.

انواع کاشت مو در ایران

زیرا در این دو روش کاشت مو در ایران فولیکول های مو به صورت تک تک و با همان حالت طبیعی می کارند، موهای کاشته شده مانند موهای طبیعی رشد خواهند کرد.
در کاشت مودر ایران با توجه به نوع روشی که قصد دارید کاشت مو در ایران راانجام دهید پیوند موها را از قسمت پشت سر یا ناحیه ای از بدن ما بر می دارند.

انتخاب روش های کاشت مو

انتخاب استفاده ازکدام روش بهتر است توسط پزشک شما انتخاب شود اما با این وجود می توان گفت بهترین روش کاشت مودو بار FUT با فاصله یکسال است، زیرا دراین نوع روش کاشت مودریک جلسه مقدارزیادی مو برداشت می شود، زمان عمل کوتاهتر است و بانک موی بیمارکمتر تخریب می شود و در نتیجه کاشت، طبیعی تر خواهد شد و تراکم های بالاتری را می توان بدست آورد.
اگر بیمار از جراحی ترس دارد و نمی خواهد به سر خود بخیه بزند و و یا به هر دلیل دیگری تمایل به FUT ندارد ومی تواند روش FIT را انتخاب کند.

افرادی که برای کاشت مو مناسب نیستند

همان گونه که گفته شد کاشت مو در ایران از  جراحی‌های بی‌خطر برای افراد می باشد و عوارض جانبی برای فرد خیلی ندارد اما اگرفردی یکی از موارد زیر را  داشته باشد باید از کاشت مو خودصرفه نظر کند.
– اگرپشت سر شما موهای پرپشت نداردبهتر است از کاشت مو صرف نظر کند.
– خانم‌هایی  ریزش شدید مو دارند نمی توانند از کاشت مو استفاده کنند.
-اگرفردی از داروهای خاصی مانند داروهای شیمی‌ درمانی از کاشت مو صرف نظر کنید.
– افرادی که شاخه موهای غیرطبیعی و بدشکل دارند گزینه مناسبی برای کاشت مو نیستند.

 

مراقبت بعد از کاشت مو در ایران

مراقبت بعد از کاشت مو در ایران

– چند روز پس ازکاشت مو در ایران خونریزی خواهید داشت که با استراحت می توانید از خونریزی جلوگیری کنید.

-پس از ۲ الی ۳ روز به کلینیک مراجعه کنید و بخیه های سرتان را بکشید

-بعد از کاشت مو در ایران حداقل دو هفته باید در خانه استراحت کنید که مشکلی برای شما پیش نیاید

-عفونت از عوارض انجام کاشت مو است که در روش های رایج کاشت مو  برای فرد بعد از کاشت ایجاد می شود  در مرحله اول سعی کنید عفونت ملتهب نشود سپس به پزشکتان گزارش دهید

-طی دوهفته اول کاشت مو در ایران بعد از کاشت مو فعالیت ورزشی شدید نداشته باشد و از تماس مستقیم با آفتاب بپرهیزد.
– بعد از کاشت مو در ایران ازهرگونه تعریق سر جلوگیری کنید. زیراتعریق در این شرایط سبب بروز عفونت در پیوند موهای شما می شود. با رعایت این نکات می توانید به نتیجه دلخواه برسید.

 

 

شرایط کاشت مو برای زنان

شاید برای خیلی از افراد سوال باشد که آیا کاشت مو، فقط مناسب آقایان است و خانم ها نمی توانند از مزیت این روش بهرمند شوند؟! امااین طور نیست این روش برای افرادی که کاندید هستند مناسب است و فرقی ندارد که کاندید منتخب شده مرد باشد یا زن. با این حال قبل از انجام هر اقدامی باید توسط متخصص چند نکته مورد بررسی قرار گیرد:

علت ریزش مو در شما ارثی است یا غیر ارثی

جنس موهای پشت سرضخیم یا نازک است

انتظارات منطقی باید از جراحی داشته باشید

 

درصد موفقیت کاشت مو چقدر است؟

 

افرادی که در کلینیک های معتبر کاشت مو بر روی آنها انجام شده است، چیزی در حدود بیش از  ۹۸% آنها، گرفت های کاشته شده به خوبی رشد کرده و جایگزین موهای از دست رفته و ریخته شده اند. بطوری که مدتی پس از پیوند مو، براحتی بدون هیچ اثری، این تارهای مو بطور طبیعی رشد می کنند و ماندگارآنها  تا اخر عمر برای فرد می باشد  و افراد احساس بسیار خوبی از این مسئله دارند.اگاهی از درصد موفقیت عمل کاشت مو می تواند از استرس شما کاسته و تصمیم گیری را برایتان راحتتر نماید.

 

کاشت مو ایران

 

در آخر باید گفت که کاشت و پیوند مو این روزها با چند روش انجام می شود، که اغلب آن ها بسیار مطمئن هستند و بیشتر افراد نتایج خوبی از این روش به دست می آورند و اکثر بیماران از انجام آن رضایت دارند . هرچند این عمل بسیار ساده و بی خطر است اما رعایت کامل نکات ایمنی و تخصص پزشک برای حفظ سلامت بیمار و به دست آمدن نتیجه مطلوب ضروری است، همچنین به دلیل حساسیت زیاد این عمل  شما باید در انتخاب جراح خود دقت لازم را اشته باشید.

 

بنابراین اگر شما هم داوطلب پیوند مو هستید، نخستین گام مهم یافتن یک جراح باتجربه است تا در قبال صرف وقت و هزینه جراحی بتوانید به نتیجه رضایت بخش برسید و همچنین لازم است که خودتان نیز اطلاعات بیشتری درباره پیوند مو بدانید.

 

دکتر محمدرضا کیانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *