کاشت مو

کاشت مو در تهران

کاشت مو در تهران

کاشت مو در تهران : درپوست سرایرانیان معمولا یک فرد در حدود ۱۲۰ تار مو در یک سانتیمتر مربع در سر خود دارد. ساختارمو هر انسانی ازفولیکول بوجود آمده است و همچنین درمو هرانسانی پروتئینی بنام کراتین وجود دارد که به استحکام مو سر فرد کمک می کند پروتئین بیشتردر قسمت بیرون پوست یعنی ساقه مو ودرون پوست که همان ریشه مو می باشدوجود دارد.

 

کاشت مو

 

امروزه بیشتر زنان و مردان به خصوص آقایان ریزش مو دارند. اغلب آقایان در طول زندگی خود دچار ریزش مو می شوند به طور کلی افرادی که ریزش مو دارند بطور طبیعی بیش از  ۵۰تا ۱۰۰  تار مو از دست می دهند. وافراد می توانند با کاشت مو در تهران این مشکل را بر طرف کنند.

دلایل ریزش مودر افراد چیست

بیشتر ریزش مودر مردان به دلایل ژنتیکی است بیشتر مردان درقسمت جلو و اطراف و در ناحیه شقیقه های خود دچار ریزش مو می شوند که این ریزش مو بیشتربه دلیل حساس بودن فولیکول های موها به هورمون های مردانه است، در حالیکه این هورمونها درپس سر و طرفین تاثیر آنچنانی نمی گذا رد.

اما ریزش مو در بیشتر خانم ها بیشتر به دلایل خاص اتفاق می افتد ودر تمامی نقاط  سر شروع به ریزش می کند و مانند ریزش مردانه نمی باشد. ریزش مو در بیشتر خانم ها  بعد از یائسگی شدت بیشتری می یابد.

کاشت مودرتهران  برای زنان چگونه است؟

امروزه کاشت مو  هم برای خانم ها و هم برای آقایان انجام می شود. می توان گفت کاشت مو در تهران برای خانم ها تفاوت آنچنانی با مردان ندارد و کاشت مودر تهران برای بانوان نیزهمچون برای مردان می باشد.

 

روش کاشت مو در تهران

 

البته به این نکته توجه کنید که شاید دربانوان طاسی سر همانند مردان نباشد. و زنان می توانند با کاشت مو درتهران موهای از دست رفته خود را بازیابند.

 

اما متاسفانه باید به این نکته اشاره کرد خانم‌هایی که دچارطاسی شده‌اند، نمی‌توانند کاشت مو انجام دهند .زیرا ریزش مو در خانم‌ها با آقایان متفاوت است، در بیشتر زنان این ریزش مو در همه قسمت های سر اتفاق می افتد و موهای همه قسمت‌های سرشان به ‌صورت یکنواخت شروع به ریزش می کند.

 

بنابراین اگر برای زنان کاشت مو انجام شود پزشک باید برای کاشت ازهمین موهایی که ریزش دارند برای کاشت مو استفاده کنند.

 

این موها بعد ازکاشت روند ریزش خود را طی می‌کنند وپس ازگذشت زمان و به مرورموها دیریا زود شروع به ریزش می کنند.تنها خانم‌هایی می توانند کاشت مو انجام دهند که موهای خود را به دلایلی  مانند زخم، سوختگی و تصادف از دست داده‌اند،

رشد مو بعد از کاشت مو در تهران چگونه است

رشد مو بعد ازکاشت مو درتهران پس از فرآیند رشد همچون موهای طبیعی رشد خواهد کرد. شما حتی می توانید بعد از کاشت مو در تهران موهای کاشته شده ای خود را بلند کنید، فر یا رنگ کنید و حالت‌های دلخواه به موهای خودتان بدهید.

 

چگونگی کاشت مو در تهران

 

ویژگی مو کاشته شده مثل سایر موها هستند وشما می توانید با موی کاشته شده همانند دیگر موهای خود بر خورد کنید. موهای کاشته شده را فقط ماه اول پس از کاشت مو می توانید رنگ یا فرکنید.

مزیت های کاشت مودر تهران

ا-در کاشت مو در تهران  فرد نیاز به برش جراحی ندارد، بنابراین خونریزی و بخیه برای فرد اتفاق نمی افتد به همین علت خط بخیه و اسکاردرسر باقی نمی ماند.

۲-کاشت مو در تهران دوره ی نقاهت بسیار کوتاهتری برای فرد به همراه دارد.

۳-بعد از کاشت مو در تهران رویش موها خیلی سریع برای فرد اتفاق می افتد معمولا بعد از کاشت مو در تهران موههای کاشته شده پس از ۶الی ۹ماه به حداکثر تراکم و رشد خود می رسند.

 

 

 

مزیت کاشت مو

 

۴- در کاشت مو در تهران از موی طبیعی انسان استفاده می شود.

۵- بعد از کاشت مو شما می توانید موها را به فرم دلخواه درآورید، و موها بعد از کاشت مو قابلیت شستشو،فرم دهی و رنگ کردن دارند.

هزینه کاشت مودر تهران چقدر است ؟

قبل از انجام کاشت مو در تهران بیشترافراد به دنبال هزینه کاشت مومی باشند. در این باره باید گفت که قیمت واحد ودقیقی برای کاشت مو وجود ندارد. چرا که عوامل بسیاری می تواند درتعیین قیمت کاشت مو در تهران تاثیر بگذارد.

به طور کلی هزینه کاشت  موبرای بیشتربیماران متفاوت است زیرا هزینه کاشت مو در تهران معمولا برحسب تعداد پیوندهای مورد نیاز فرد، مقدارتراکم مو بعد ازکاشت همه درنتیجه قیمت کاشت مو اثر می گذارد.

 

Cost of planting varieties

 

لازم به ذکر است مهمترین چیز درتعیین هزینه کاشت مو در تهران تعداد گرافت استفاده شده در کاشت مو است.و می توان گفت که  تنها عامل تاثیر گذار بر روی قیمت کاشت مو به جز تعداد گرافت روش انجام کاشت مو می باشد.

سن مناسب کاشت مو درتهران

انجام کاشت مو درتهران مناسب هر سنی نیست و درهر سنی برای فرد انجام نمی شود. معمولا سن مناسب برای کاشت موبالای ۲۵سال می باشد. زیرا آقایان درسنین ۱۸ تا ۲۵ کاندید مناسبی برای انجام  کاشت مودرتهران نیستند.

زیرا میزان ریزش موی آنها مشخص نمی باشد. به عنوان مثال اگر یک فرد جوان موها ی کم پشتی در ناحیه پیشانی خود داشته باشند در یک جلسه پیوند مو یک خط رویش موی جدید که نسبت به قبل پرترو پایین تراست برای فرد ایجاد می شود.

این عمل رضایت  فرد را به همراه دارد اما این رضایت موقتی خواهد بود زیرا بعدازمدتی موها از جای دیگر ریزش پیدا می کند .

بنابراین برای انجام کاشت موبهتر است بعد از سن ۲۵ یا حتی برخی از پزشکان معتقدند بهتراست شما در ۲۷ سالگی کاشت مو انجام دهید.

آیا می توانید مو را از شخص دیگری پیوند زد؟

پیوند موی فرد دیگری  برای شما امکان پذیر نیست زیرا به دلیل عدم تطابق بافتی های بدن هر فرد و تفاوت سیستم ایمنی بین انسان ها ممکن است استفاده ازموهای شخص دیگر این موها پس زده شوند و به اصطلاح دیگر موهای پیوند زده نگیرد.

 

عوارض جانبی کاشت مو درتهران

کاشت مو در تهران نیز ممکن است برای فرد عوارضی درپی داشته باشد که البته این عوارض برای فرد موقتی هستند این عوارض بعد از مدتی از بین می‌روند و جای نگرانی نیست.

کم پشتی مو یکی از متداول‌ترین عوارض بعد ازانجام کاشت مو در افراد است که به صورت قطعات طاسی بر روی سر ظاهر می‌شود. از دیگر عوارض کاشت مو که می توان به آن اشاره کرد سکسکه‌های بعد ازعمل است که به ندرت برای برخی از افراد اتفاق می افتد.

 

چه موهایی در سر برای کاشت مو استفاده می شود؟

 

در کاشت مو با توجه به نوع روش پیوند، موهای خود شخص از پشت سر یا ناحیه ای از بدن برداشته می شود و سپس با استفاده از میکروسکوپ و لوپ های مخصوص، فولیکول های آن به صورت تک تک جدا می شوند و با همان ظرافتی که جدا شده اند در ناحیه گیرنده با ایجاد برش هایی در حد یک میلی متر پیوند زده می شود.

 

بدن نیز به این موها واکنشی نشان نمی دهد و در واقع حسن پیوند موی طبیعی همین است. با توجه به این که عضو پیوندی از بدن خود فرد تهیه می شود، احتیاج به نگهداری و مراقبت های درمانی ندارد. اگر پزشک کاملا باتجربه باشد آنقدر ظریف این موها را برمی دارد که تنها یک خط بسیار باریک می ماند.البته توجه داشته باشید وقتی موها کاشته می شوند بعد از ۴ تا ۶ ماه می ریزند و بعد از آن مجددا موها رشد خواهند کرد، به همین دلیل نباید نگران شوید چون ریزش بعد از کاشت طبیعی است.

 

قبل از کاشت مو به این نکات توجه کنید

کاشت و پیوند مو این روزها با چند روش  مختلف برای افراد انجام می شود، که اغلب آن‌ها بسیار مطمئن هستند و تا به حال نیز از آن‌ها نتایج خوبی دریافت کرده اند و اکثر بیماران از انجام  این نوع جراحی رضایت دارند . هرچند این عمل بسیار ساده و بی خطر است اما رعایت کامل نکات ایمنی و تخصص پزشک برای حفظ سلامت بیمار و به دست آمدن نتیجه مطلوب ضروری است، همچنین به دلیل حساسیت زیاد این عمل لازم است به طور تیمی انجام شود.

 

بنابراین اگر شما هم داوطلب پیوند مو هستید، نخستین گام مهم یافتن یک جراح باتجربه است تا در قبال صرف وقت و هزینه جراحی بتوانید به نتیجه رضایت بخش برسید و همچنین لازم است که خودتان نیز اطلاعات بیشتری درباره پیوند مو بدانید. روش FUT و FIT جزو رایج ترین روش‌های کاشت مو هستند که با مشورت پزشک خود می توانید مناسب ترین را انتخاب کنید. در واقع فولیکول‌های مو را به صورت تک تک و با همان حالت طبیعی می کارند و موهای کاشته شده همانند موهای طبیعی رشد خواهند کرد.

 

دکتر محمدرضا کیانی – متخصص پوست و مو در تهران 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *