کاشت مو با روش جدید

کاشت مو روش جدید

کاشت مو با روش جدید

کاشت مو با روش جدید سوالی است که بیشتر مراجعین قبل از کاشت مو در مورد آن سوال می کنند امروزه کاشت مو با روشهای متفاوت انجام می شود که هریک از این روشهای کاشت دارای معایب ومزیت هایی می باشد.در اینجا به برخی ازکاشت مو با روش جدید اشاره شده است.

 

 

کاشت مو با روش جدید

کاشت مو با روش جدید توسط سلولهای بنیادی

کاشت مو با روش جدیدتوسط سلولهای بنیادی از روشهای کاشت مو با روش جدید است به طور کلی می توان گفت که سلول های بنیادی بزرگترین مشکل زیبایی در مردان یعنی ریزش مو وطاسی را برطرف می کند.

همان گونه که می دانید ریزش مو از عمده ترین مشکلات افراد در دوران جوانی یا میانسالی است. ریزش مو وطاسی برای بیشتر افراد به خصوص افراد جوان  بسیار مشکل تر از سایر افراد می باشد. می توان گفت که افرادی که موهای خود را از دست می دهند، جاذبه کمتری نسبت به سایر افراد دارند  و این موضوع در جوانی بسیار آزار دهنده می باشد.

امروزه روش های بسیار مختلفی از سوی پزشکان برای درمان ریزش مو معرفی شده و هر کدام از این روش ها برای عده ای مناسب و برای برخی از افراد نا مناسب است. در این باره باید گفت که  پزشکان خود بهترین پیشنهاد را در مورد انتخاب روش کاشت مو می دهند

کاشت مو با روش جدید سلولهای بنیادی  می تواند از قاطع ترین روش ها برای درمان ریزش مو و طاسی باشد. در این روش کاشت مو در محلی که موها ریخته شده عمل کاشت مو انجام می شود. این موضوع باعث می شود تا نتیجه بخشی آن بسیار مناسب باشد.

همان گونه که گفته شد یکی ازبهترین کاشت مو با روش جدید استفاده از سلول های بنیادی می باشد. استفاده از سلول های بنیادی در کاشت مو باعث می شود  بسیاری از مشکلات افرادی که قصد انجام  پبوند مو را دارند اما  بانک موی مناسبی ندارد بسیار مناسب باشد. از این رو می توان گفت که درچند سال  آینده استفاده از سلول های بنیادی در کاشت مو جایگزین بسیاری از روش های کاشت مو خواهد شد. زیرا ویژگی هایی که این روش داشته بسیار بیشتر از سایر روش های رایج می باشند.

روش کاشت مو FUE

روش کاشت مو FUE یکی از بهترین و کاشت مو با روش جدید می باشد. می توان گفت این روش به عنوان یکی از کاربردی ترین روش های کاشت مو شناخته شده است.

این روش به استخراج فولیکول واحد شناخته می شود. معمولا اغلب افرادی که دارای موهای کم پشت بوده، می توانند گزینه ای بسیار مناسب برای استفاده از این روش باشند. بدین ترتیب در اغلب موارد متخصصین پوست و روش کاشت مو FUE را برای کاشتن مو پیشنهاد می دهند.

به طور کلی می توان گفت که  معمولا افرادی که به دلایل مختلف دچار ریزش مو شده اند و تراکم موی سر آنها بسیار کم است می توانند به کمک روش FUE این مشکل را برطرف نمایند. زیرا این روش با سرعت و کیفیت بسیار بالایی انجام می شود و کمک می کند که نتیجه حاصل شده کاملا طبیعی به نظر برسد.

کاشت مو روش جدید چگونه است

مزایای استفاده از کاشت مو به روش FUE

بیشترین تراکم ممکن با روش FUE

افرادی که اقدام به کاشت مو می کنند معمولا  به دنبال بیشترین میزان تراکم مومی باشند. در  روش های سنتی و قدیمی این امکان وجود ندارد که بتوان بیشترین تراکم کاشت مو را انجام داد . کاشت مو با روش جدید FUE این شرایط را برای افراد فراهم نموده است که بتوان با بیشترین تراکم اقدام به کاشت مو نمایند. این موضوع باعث شده بیشترافراد به دلیل تراکم بسیار زیاد مو در سر خود، روش FUE را انتخاب نمایند.

کاشت مو به روش SUT

دلیل مهم وعامل ریزش موی مردان الگوی طاسی مردانه یا ریزش موی ژنتیکی می باشد. این عامل  باعث ریزش مو واز بین رفتن بخش اعظمی از موی مردان شده است  و زیبایی ظاهر آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

درکاشت مو با روش جدید به روش SUT نیازی به تیغ جراحی ،بیهوشی ، به جا ماندن اسکار ، برش و هیچ گونه عوارض ندارد در این روش نهایت تراکم کاشت مو انجام  می شود در کاشت مو با روش جدید SUT میتوان تا ۱۴۰۰۰ تار موی واقعی، که ۳ برابر بیشتر از روشهای قدیمی می باشد را پیوند زد .

کاشت مو با روش جدید به روش ترکیبی چیست ؟

کاشت موی ترکیبی همانطور که از اسم این روش مشخص است پزشک شما از دو روش FUT و FIT کمک می گیرد و ناحیه بدون موی سر که دچار ریزش مو شده است را به طور کامل پوشش می دهد.

در این روش می توان تا ۵۰۰۰ گرافت مو ( حدود ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ تار مو ) را حتی در یک جلسه برداشت کرد و در ناحیه مورد نیاز کاشت کرد . پس می توان گفت که مهمترین ویژگی این روش  برداشت بسیار بالای تعداد گرافت در یک جلسه می باشد.

مزیت  کاشت مو به روش ترکیبی

اصولا روش کاشت موی ترکیبی برای افرادی که طاسی بسیار بالایی دارند مورد  استفاده قرار می گیرد. اگر میزان ریزش موی شما بالا باشد اصولا پزشک شما از این روش برای کاشت مو استفاده می کند.

چون در این روش هم از روش FUT و هم از روش FIT استفاده می شود نتیجه تراکم کاشت مو در این روش بسیار بالااست.

همان گونه که می دانید بیشتر افرادی که دچار ریزش مو و طاسی در منطقه وسیعی از سر خود هستند برای کاشت مو مراجعه می کنند. پزشک برای پوشاندن این مناطق نیاز به تعداد بسیار زیادی گرافت مو دارد  اما در روش کاشت مو FUT یا روش FIT به تنهایی این امر قابل انجام نیست.وشما می توانید با روش ترکیبی بهترین کاشت مو را داشته باشید.

انواع کاشت مو روش جدید

مزایای کاشت مو به روش ترکیبی

 -روش کاشت مو ترکیبی  به‌صرفه‌ترین روش برای کاشت موی وسیع است.

-در روش کاشت مو ترکیبی در یک جلسه تراکم موی خوبی بدست خواهید آورد

-برداشت گرافت به تعداد زیاد، یعنی ۱۵۰۰ تا ۴۵۰۰ عدد (که معادل ۳۰۰۰ تا ۹۰۰۰ فولیکول یا تار مو است)، با استفاده از کاشت مو به روش ترکیبی امکان‌پذیر می‌باشد.پس در صورت طاسی شدید شما می توانید از روش تر کیبی برای کاشت مو خود استفاده کنید.

 

بهترین روش کاشت مو

هردو روش کاشت مو تقریبا همانند یک دیگر هستند و این فرآیند حدودا ۴ الی ۸ ساعت طول می کشد و این تایم مربوط به مقدار سطحی از سر بستگی دارد که میخواهید عمل کنید . اگر مجددا ریزش مو را احساس کردید ، با دکتر معالج خود مشورت کنید تا شما را راهنمایی کند و یا مجددا عمل خواهید شد البته در سری دوم با روشی دیگر عمل خواهید شد .
در جراحی نوع اول ، جراح ابتدا ۶الی ۱۰ اینچ از پوست سر را بر می دارد و عمل را انجام میدهد که بعد از عمل ، قسمتی که پوست عمل شده است فورا رشد مو را خواهید دید . اگر عمل FUE روی سر شما صورت گرفت ، تیم جراح پشت سر شما را اصلاح می کنند . سپس دکتر معالج شما ، فولیکول های مو را یکی یکی خارج می کند . این منطقه با نقاطی کوچک که پوست سر شمارا پوشش می دهند ، بهبود می دهد .
روش درمانی برای کاشت مو معمولا برای یک جلسه یک روزه بین ۶الی۸ ساعت طول میکشد و برای دو روز حدودا ۱۲ الی ۱۶ ساعت طول میکشد و مدت زمان این پیوند بستگی به تعداد پیوند مورد نیاز دارد .

چه کارهایی می توانیم در طول پیوند انجام دهیم ؟

در طول عمل می توانید به استفاده از تبلت ها خود را سرگرم کنید و به تماشای فیلم بنشینید . این کار یقینا آسان تر از خواندن کتاب است . همچنین اگر مشکلی نداشته باشد می توانید با تلفن همراه خود سرگرم شوید و یا حتی می توانید با هندزفری آهنگ گوش دهید البته اگر مشکلی نداشته باشد . این کارها به این دلیل طراحی شده اند که در هر صورت عملی لذت بخش داشته باشید .

کاشت مو جدید

هزینه کاشت مو با روش جدید

هزینه های کاشت موبرحسب تعداد گرفت ها تعیین می شود ودرهرشخص متفاوت است وخودفرد تعیین می کندچه تعدادگرفت نیاز دارد هرچه تعداد گرفت ها بیشتر باشد هزینه بیشتر می شود .امادرکل هزینه های درمان پیوند واحد فولیکولارنسبت به استخراج کمتر است اگرچه اخیرا بدلیل شهرت روش اف یو ایی بسیاری ازکلینیک های کاشت مو هزینه های درمان را کاهش داده اند بنابراین هزینه های درمان دراین روشها خیلی متفاوت نیست .برای درمان ریزش وترمیم مو حتما باید با پزشک صحبت کنید.

 

معایب کاشت مو

 

کاشت مو روشی دائمی است که اگر مطابق سلیقه فرد نباشد امکان برگشت پذیری آن بسیار کم یا صفر خواهد بود و استفاده از این روش عوارض و معایبی دارد که در زیر به بررسی آن ها میپردازیم:

 

  1. هزینه نسبتا زیاد کاشت مو که باید در ابتدا پرداخت شود.
  2. نتیجه بعد از چند ماه قابل مشاهده است.
  3. در صورت نبود بانک مو استفاده از این روش بی فایده است.
  4. این فرایند به عمل جراحی نیاز دارد وفرد باید ۷ تا ۱۰ روز دوره نقاهت بگذراند.
  5. یکی از عارضه های دیگر خونریزی است که ممکن است بندرت رخ دهد که در صورت بروز خونریزی مستمر نیازمند بخیه خواهد بود.
  6. عفونت برآمده از کاشت مو
  7. پس از پیوند ممکن است موها نازک شوند.
  8. خارش پوست سر که به دلیل زخم های پوستی ایجاد میشود.
  9. دردهای موقتی که با دارو رفع می شوند.

اما در روش کاشت مو با روش جدید این معایب به حداقل رسیده است.

محمد رضا کیانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *